Розставляй пріоритети: правила бестселера «Одна справа»

411
K.Fund Media
Як виконувати менше завдань та отримувати кращі результати – у книзі Ґері Келлера та Джея Папасана

Рецепт успіху, як на диво, дуже простий. Щоб досягнути бажаного, потрібно просто займатись однією справою, яку ви вважаєте найголовнішою. Як визначити, що для вас є таким?

Саме про це книга Келлера та Папасана «Одна справа. Як робити менше, а встигати більше». «Всі ми завжди хочемо більшого. Більшої зарплатні, більшого задоволення, але на це нам зазвичай бракує часу», – пишуть автори. Найбільше часу у нас «краде» багатозадачність. Автори впевнені, що користь виконання великої кількості задач одночасно – міф. І пропонують концентруватись на виконанні невеличких локальних завдань, що у підсумку допоможуть досягнути великих звершень.

Про те, як це зробити, а також визначитись із пріорітетами, вони і написали свою книгу, яка стала бестселером Wall Street Journal, New York Times, USA Today та досі займає верхні рядки рейтингу популярних бізнес-книг на Amazon.

Правила «Однієї справи»

Великий успіх – це результат послідовності дій, а не одного вдалого ходу. Лінійна прогресія перетворюється на геометричну. Ви робите правильно щось одне, потім інше. З часом все складається в правильну комбінацію – і потенційна енергія, що з кожним правильним кроком зростала за геометричною прогресією, вивільняється у виді успіху.

Генрі Торо говорив: «Недостатньо бути просто зайнятим – мурахи теж постійно чимось займаються. Питання в тому, що саме ми робимо». Нашвидкоруч повирішувати невідомо для чого потрібну сотню дрібних завдань – зовсім не те саме, що добре зробити одну важливу справу. Не всі справи однаково значущі. Успіх – це не та гра, у якій переможець той, хто встиг зробити якнайбільше.

Ви балансуєте між двома справами – і втрачаєте час, поки ваш мозок переключається на нове завдання. Мілісекунди додаються одна до одної. Дослідники порахували, що через неефективну багатозадачність людина в середньому витрачає 28% робочого часу.

Дайте кожній звичці достатньо часу. Дисциплінуйте себе достатньо довго, аби це перетворилось на рутину. У середньому формування звички потребує 66 днів. Коли звичка міцно закріпиться, ви можете далі працювати над нею, або ж маєте право почати працювати над іншою.

Визначте час для роботи. Кожен день починайте з роботи над найважливішим – зранку ваша воля найсильніша. Сила волі на максимумі – отже, максимальний успіх.

У світі професійного успіху важливо не те, наскільки ви перепрацьовуєте. Ключовий інгредієнт – сконцентровуватися на роботі час від часу. Ви повинні вибрати щось найбільш важливе й віддавати цьому весь потрібний час, щоб досягти неперевершених результатів.

Широке мислення відкриває для вас найкращі можливості досягати більшого як сьогодні, так і завтра. Коли Артур Гіннес відкривав свою першу пивоварню, він підписав договір оренди на 9000 років. Коли Джоан Роулінг задумувала «Гаррі Поттера», вона мислила широко й уявляла собі сім років у Гогвортсі – ще до того, як написала перший розділ книги. Сем Волтон уявляв майбутній бізнес настільки великим, що трохи забіг наперед і написав майбутній план розподілення спадщини.

Щастя приходить на шляху до самореалізації. Ми всі хочемо бути щасливими, але шукати щастя – не найкращий спосіб його знайти. А найправильніший шлях – зосередитися на чомусь більшому й так внести мету й відчуття значущості в кожен день вашого життя.

Якщо одна справа дає непропорційні результати – ви маєте давати їй непропорційну кількість часу. Щодня аналізуйте свої часові блоки за допомогою фокус-питання: «Яку одну справу я можу зробити сьогодні, щоб, коли я її зроблю, усе інше стало легшим або неважливим?». І коли знайдете відповідь, ви робитимете найважливіше для своєї найважливішої роботи. Ось так результати стають неперевершеними.

Уміння відмовляти – це не рецепт відлюдництва. Геть навпаки. Це спосіб отримати найбільшу кількість свободи й простору для маневру. Ваш талант і здібності – обмежені ресурси. Ваш час скінченний. І якщо ви не зосередите своє життя довкола того, чому хочеться сказати «так», – воно майже напевне зосередиться довкола того, чому ви збираєтесь сказати «ні».


Гэри Келлер
Гері Келлер Власник компанії Keller Williams Realty International

Гері Келлер – підприємець, визнаний експерт у галузі нерухомості і власник компанії Keller Williams Realty International. За версією видання Inc., Келлер визнаний «Підприємцем року 2010». У 2013 році разом з головою компанії Rellek Publishing Джеєм Папасаном вони написали книгу «Одна справа. Як робити менше, а встигати більше».

Глобальна соціальна мережа для любителів книжок Goodreads внесла роботу Келлера і Папасана у топ-100 найкращих бізнес книг усіх часів. Лише за перший рік книгу переклали 27 мовами. 2017 року книга вийшла українською у видавництві «Наш Формат».

Звісно, у світі існують «Юлії Цезарі», яким під силу займатися кількома справами одночасно. Але їх дуже мало. Психологи наполягають – багатозадачність дається не всім. Тому найкращий вибір – робити все по порядку.


Поділитися: