Движок VRNET.IO дозволяє візуалізувати інтер’єр квартири у форматі віртуальної реальності на основі 3D-моделей, створених в архітектурних програмах.
Проект орієнтований на забудовників, архітекторів і дизайнерів.
«Часто люди купують квартири в ще не збудованих або поки не добудованих будинках. Щоб зрозуміти, де та як житимуть, вони відвідують веб-сайт забудовника або йдуть до відділу продажів і дивляться креслення. 10 квадратних метрів кухні – це багато чи мало? Або будинок вже є, але сірі стіни справляють гнітюче враження, вони не можуть зачепити клієнта емоційно. Відвідувач не до кінця розуміє, де він житиме», — розповідає операційний директор компанії VRnet Анастасія Загороднюк.
За її словами, завдяки VRNET.IO і окулярам віртуальної реальності клієнт може побачити готову квартиру з ремонтом і навіть оцінити краєвид з вікна ще до того, як житло буде готове.
Як це працює
На сайт VRNET.IO завантажуються 3D-моделі житла чи дизайну інтер’єру.
«Ми конвертуємо 3D CAD моделі у віртуальну реальність. Для цього пишемо хмарний сервіс-конвертер, який переносить всі предмети, форми, матеріали, їхні кольори з тієї моделі, яку в процесі роботи створює архітектор, у 3D-движок, що відображає картинку для перегляду у віртуальній реальності.
Зараз багато хто робить таке перенесення в ігрові движки, це займає близько 3-4 тижнів; в нашому сервісі все відбуватиметься автоматично в режимі реального часу», — розповідає Анастасія.
Якщо під час розмови співробітник відділу продажів розуміє, що клієнту підходить інший варіант житла, то він може запропонувати подивитись квартири в іншому житловому комплексі, просто перемкнувши окуляри на наступну модель.
Система підтримує Cardboard, HTC Vive, OculusRift, Gear VR, DayDream. Окрім потужних комп’ютерів, рішення працює із високою якістю картинки також на смартфонах і в вебі.
Історія та досягнення
Вперше CEO компанії Артем Батоговський представив проект VRNET.IO на найбільшому хакатоні України Media Hack Weekend два роки тому.
Компанія має 12 клієнтів з Великої Британії, Турції, України, Естонії та Данії.
Наприкінці травня – на початку червня стартап представлено на профільних заходах: Latitude59 (Таллін), CEE AllStars (Варшава), Pioneers (Відень).
Естонський акселератор Startup Wise Guys інвестував у проект €20 тис., зараз на завершальному етапі питання підняття $100 тис. ангелських інвестицій від українського інвестора.