Вперше з Землі на орбіту телепортували об’єкт

148
extremetech.com
Китайські дослідники телепортували фотон з Землі на супутник, до якого більш як 500 км

На початку тижня китайські дослідники телепортували фотон (елементарна частинка світла) з Землі на супутник, до якого більш як 500 км. Про це пише MIT Technology Review.

З космодрому Цзюцюань в пустелі Гобі в минулому році запустили ракету Long March 2D, яка розмістила супутник Micius (високочутливий приймач фотонів) на сонячно-синхронній орбіті. Це означає, що супутник проходить над будь-якою точкою земної поверхні приблизно в один і той же час доби щодня.

Команда Micius створила першу квантову мережу «супутник – Земля» і використовує її для телепортації першого об’єкта з Землі на орбіту.

golos.io

Відзначимо, що телепортація стала стандартною операцією в лабораторіях квантової оптики по всьому світу. Ця технологія спирається на химерне явище entanglement (прибл. переклад «заплутування» – K.Fund Media).

Це відбувається тоді, коли два квантових об’єкти, такі як фотони, створюються в один і той же час в одному місці у просторі, розділяючи тим самим однакове існування.

Родзинка entanglement полягає в тому, що загальне існування триває, навіть коли фотони розділені великими відстанями. Отже, вимір одного безпосередньо впливає на стан іншого, незалежно від відстані між ними.
Ще в 1990-х роках вчені зрозуміли, що можуть використовувати цей зв’язок для того, щоб передавати квантову інформацію з однієї точки Всесвіту в іншу.
Ідея полягає в «завантаженні» всієї інформації, пов’язаної з одним фотоном в одному місці, і передачі її за допомогою заплутаного зв’язку іншому фотону в іншому місці. Цей інший фотон стає тотожним першому. Фактично він стає першим фотоном.
В цьому і полягає суть телепортації, і її багато разів проводили в лабораторіях на Землі.

Щоб провести експеримент, китайська команда створювала заплутані пари фотонів на Землі зі швидкістю близько 4 тис. в секунду. Потім вони запустили один з цих фотонів на супутник, а інший фотон тримали на Землі.

Вчені протягом 32 днів відправили мільйони фотонів і виявили позитивні результати в 911 випадках.

«Ця робота встановлює перший наземний зв’язок «Земля – космос» для правильної та неймовірно довгострокової квантової телепортації, що є важливим кроком в напрямку квантового Інтернету глобального масштабу», – прогнозують китайські вчені.

Поділитися: