Вождь товстошкірих: 5 порад з книги несентиментального управлінця

183
noviasolutions.com
Західна бізнес-література радить керівникам давати більше свободи своїм співробітникам, щоб вони працювали продуктивніше. У Росії – інший підхід

Облишивши за настановою батька намір стати військовим, Максим Батирєв (на прізвисько Комбат) пройшов шлях від спеціаліста до управлінця у одній з найбільших у Москві консалтингових компаній. Уроки, засвоєні на цьому шляху, він називає «татуюваннями». Від своїх підлеглих він вимагає дисципліни, субординації і сварить колежанок, коли ті приходять на роботу без косметики. Його жорсткий та в чомусь патріархальний курс молодого бійця «45 татуювань менеджера. Правила керівника» став бестселером у Росії. У ньому – поради від практика практикам, що мають справу з реаліями цієї країни. Як зауважує автор, його книга є відображенням особистих професійних експериментів та спостережень, з яких той, хто схоче, зробить корисні висновки. Видавництво «Фабула» випустило 2017 року український переклад книги.

K.Fund Media обрав 5 найвиразніших «татуювань».


1

Сильні поважають тільки силу

Кар’єрне зростання супроводжується усілякими інтригами. Керувати колегами, які стали друзями, може бути непросто. Батирєв переконаний, що найбільш норовливим підлеглим треба дати зрозуміти, що ви – головний, тож у них два варіанти: 1) бути на вашому боці; 2) піти. «Або не працюйте з сильними взагалі, або ставайте сильнішими за них. Третього не дано», – пише він.

2

Не виконуйте роботу за підлеглих

Це класична помилка керівників, що «виросли знизу», – їм здається, що краще за них ніхто не впорається, стверджує автор і застерігає, що Суперменові радо мостяться на шию, а варто йому відлучитися – робота зупиниться.

Максим Батирєв. avtograf22.ru

«Ви повинні знаходити золоту середину, уміючи відмовлятися від свого попереднього досвіду, – навіть якщо ви досягли неабиякого успіху. Але водночас не розгубіть його, тому що він може придатися будь-якої хвилини», – радить він.

3

Робіть те, що проповідуєте

Відмовка «начальство не спізнюється, начальство затримується» підриває довіру до вас. Якщо вимагаєте від людей приходити вчасно, не спізнюйтеся самі, наголошує Батирєв.

Подвійні стандарти руйнують стосунки, особливо, коли правила порушує той, хто їх створив

«Після того, як ти надів погони менеджера, за тобою почав стежити Великий Брат. Він усе бачить. Усі твої проколи, провини, осічки, помилки, слабкості тепер виводяться на великий центральний монітор, перед яким сидять свої співробітники й оцінюють тебе».

4

Коучинг у бізнесі – зло

Автор засуджує його застосування саме з позицій працедавця. Він вважає, що пошук відповідей на запитання «чому?», на якому зосереджуються коучі, багатьох нормальних людей доводить до екзистенційної кризи, що спричиняє бажання усе змінити. Їхні горизонти настільки розширюються, що ледь не кожен з них врешті покине вас, зажадавши пізнати себе і знайти своє істинне призначення. Батирєв вірить, що в Росії саме «цинічний і холодний підхід до функціоналу співробітників підвищує ефективність їхньої роботи».

Не виконуйте роботу за підлеглих. Entrepreneur

5

Справедливість – це ви

Ті, хто постійно борються за неї всередині вашого колективу – найнебезпечніші руйнівники добробуту компанії, запевняє автор. На його думку, у комерційних організаціях соціальної справедливості бути не може, і добре заробляти має той, хто добре працює.

Поділитися: