Восьме чудо: «7 звичок надзвичайно ефективних людей» Стівена Кові

K.Fund Media
Чому книга Кові стала супербестселером і вже майже 30 років є дуже популярною

Виходець із сім’ї мормонів і доктор релігієзнавства, за сумісництвом бізнесмен і батько дев’ятьох дітей, Стівен Кові зумів відшукати практичний баланс між особистим розвитком і власним комфортом, і пояснити його читачам зрозуміло і цілісно.

Адже є багато способів досягти успіху: працювати ефективніше, розвивати мозок, грамотно управляти іншими, масштабуючи результати на шляху до мети. Питання в тому, яким ти приходиш до фінішу.

Стівен Кові зумів зробити дві важливі речі: викласти психологічну абетку мовою бізнесу і показати, що в роботі, сім’ї, особистому світогляді та внутрішньому просторі людина однакова, вона керується тими самими механізмами і мотивами. Не дарма його книгу часто називають універсальним довідником, порадником на всі випадки життя.

➔ Протрималася 220 тижнів у списку бестселерів The New York Times

➔ Відтоді її наклад перевищив 25 млн примірників 40 мовами

➔ Стала першою аудіокнигою категорії нон-фікшн в Америці, наклад якої перевищив 1 мільйон копій

➔ Журнал Chief Executive назвав її найвпливовішою ділової книгою за останніх 100 років

➔ Журнал TIME включив її до списку 25 ключових бізнес-книг

➔ Автор потрапив до списку 25 найвпливовіших американців за версією TIME

У Кові є рецепт, як прийти оновленим і зробити це невимушено. Без суперривків і забігів на виживання. «7 навичок» – це не про те, як досягти успіху, а про те, як зробити успіх своїм способом життя.

В основі принципів Кові лежать прості, ґрунтовні речі: вміння відчувати особистісні межі – свої та інших, емпатія і навіть усім відоме «мистецтво маленьких кроків», не кажучи вже про вміння домовлятися і взаємодіяти. Спираючись на класичні джерела і особистий досвід, автор уміло демонструє, як застосовувати на практиці те, до чого намагаються вести своїх клієнтів психотерапевти всіх напрямів.

Книга побудована за принципом тих самих меж: особиста перемога, загальна перемога, навичка відновлення – і знову в дорогу.

Саме їй ми зобов’язані популярністю понять «зсув парадигми», «принцип win-win», «зсередини назовні», а також «проактивна поведінка» і «своєчасно гострити сокиру», які дуже полюбляють коучі.

Адже технологічний прогрес може бути хоч яким стрімким, але забезпечують його і користуються потім його результатами все-таки люди. Живі, вразливі, ефективні.

ПРАВИЛА «7 звичок надзвичайно ефективних людей»

Приймай рішення. Покажіть мені людину, яка має досить смирення, щоб взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в її житті, і досить сміливості, щоб виявити ініціативу, необхідну для творчого подолання своїх проблем, і я зможу показати вам, якою насправді є сила вибору.

Знаєш – роби. Пам’ятайте: знати й не робити – все одно що не знати. Уміти й не робити – все одно що не вміти.

Зважай на фактори сприйняття. Ми маємо уважно дивитися не лише на світ навколо нас, а й на «призму», крізь яку дивимося, і що сама ця «призма» визначає наше сприйняття світу.

Починай зміни із себе. Ми почали розуміти, що якщо ми хочемо щось змінити, то починати треба із себе. І для того, щоб змінитися, ми перш за все маємо змінити своє сприйняття.

Не підміняй словами своєї суті. Зрештою, те, ким ми є, виявляється набагато красномовнішим, ніж те, що ми говоримо або робимо.

Слухай. Слухати – означає бути терплячим, відкритим, прагнути зрозуміти, тобто мати риси високорозвиненої особистості. Набагато простіше діяти з низького емоційного рівня, даючи при цьому поради високого рівня.

Виконуй обіцянки. Підхід «зсередини назовні» говорить, що спільній перемозі передує перемога особиста, що здатності давати і виконувати дані іншим обіцянки передує здатність давати і виконувати обіцянки, дані самому собі.

Виробляй правильні звички. Наша суть відбивається в наших повторюваних діях. Звідси випливає, що досконалість є не дією, а звичкою (Аристотель).

Не бійся ініціативи. Виявляти ініціативу не означає бути настирливим, безцеремонним або агресивним. Це означає усвідомлювати свою відповідальність за те, щоб події розвивалися певним чином.

Формулюй цілі. Починати, уявляючи кінцеву мету, – означає починати із чіткого усвідомлення свого життєвого призначення. Це означає розуміти, до чого ви прагнете, що дасть вам змогу краще уявляти собі, де ви перебуваєте в конкретний момент, і кожен крок робити в потрібному напрямку.

Довіряй. Довіра – це вища форма мотивації людини. Вона викликає до життя краще, що є в людині. Але довіра вимагає часу і терпіння і зовсім не виключає необхідності навчати і розвивати людей, так щоб їх здатності змогли відповідати цієї довіри.

Цінуй відмінності. Суть синергії полягає в тому, щоб цінувати відмінності – поважати їх, удосконалювати сильні сторони і компенсувати слабкі.

Поділитися: