Волонтерство: 5 причин попрацювати безкоштовно та вирушити вивчати Африку

2033
Shutterstock
Особистий досвід української студентки у волонтерській програмі AIESEC в Тунісі

Волонтерство – це добровільна і неприбуткова діяльність, спрямована на соціальні ініціативи. Іншими словами, це безкоштовна робота на проектах, що є важливими для суспільства. Існують національні та міжнародні програми волонтерства, які пропонують попрацювати у гуманітарній або професійній сферах, вивчити іноземну мову, стати учасником культурного обміну тощо.

Цього літа я стала волонтером – маркетинговим тренером у громадській організації «One, two show» в рамках міжнародної молодіжної організації AIESEC у Північній Африці.

Волонтерство триватиме шість тижнів

Варто сказати, що в планах на цей рік у мене було побувати в Африці, взяти участь у волонтерській програмі та спробувати професію не за своєю спеціальністю (я вивчаю правознавство). Відповідь прийшла раптово – розсилка, на яку я колись підписалася з думкою про подорожі, запрошувала мене стати волонтером. Я зрозуміла, що час. І ось сьогодні я пишу з берегів Середземного моря, м. Сфакс, Туніс.

5 причин стати волонтером

1

Досвід роботи

На початкових етапах кар’єри зазвичай знаєш більше теорію, ніж практику. А роботодавці вимагають роки досвіду роботи. У цій ситуації я вирішила на час залишити матеріальні амбіції, щоб а) впевнитися, що це цікава мені сфера; б) знайти практичні навички, щоб працювати, де хочу, а не куди візьмуть. Волонтерство – ідеальна можливість для цього. Щоб стати волонтером, вам не потрібен серйозний досвід роботи.

Волонтерство допоможе отримати практичні навички в новій сфері
Волонтерство допоможе отримати практичні навички в новій сфері. Shutterstock

Навпаки – ви прийшли навчитися чогось нового. І нехай волонтерство не приносить прибутку, воно допоможе набути досвіду, практичних навичок і знання в потрібній сфері.

Тут ви нічим не ризикуєте, завжди є право на помилку і так можна отримати цінні знання, які вам готові давати. У вас з’явиться додатковий рядок у резюме про професійну діяльність і чітке розуміння професії.

2

Нові знайомства

Волонтерський рух об’єднує різносторонніх, ідейних і соціально відповідальних людей. Сьогодні, в рамках програми, я живу з дівчатами з Алжиру та Єгипту, і ми дуже зблизилися за цей час. Навіть більше, дуже часто волонтерство відкриває двері для знайомства з людьми з різних сфер. Кілька днів тому, вже в Тунісі, мої нові знайомі представили мене власнику компанії в сфері консалтингу, і він запропонував пройти у нього стажування по закінченні мого проекту.

Волонтерство на національному рівні дозволить знайти нову компанію друзів, а міжнародні поїздки подарують вам знайомство з людьми з різних країн.

3

Можливість побачити світ

Волонтерство у міжнародних організаціях дарує можливість ще й побачити інші країни. Поїздка до Тунісу відкрила для мене арабський світ і я вперше побувала на африканському континенті. Організації піклуються про своїх волонтерів, показують їм країну зсередини і знайомлять зі справжньою культурою і життям.

Організації показують країну зсередини і знайомлять зі справжньою культурою
Організації показують країну зсередини і знайомлять зі справжньою культурою. Shutterstock

За мої півтора тижні тут я вже встигла побувати на туніському весіллі, скуштувати  десяток місцевих гострих страв, сходила в хамам і вивчила кілька арабських лайок.

На волонтера, як правило, лягають витрати, пов’язані з переїздом, і певні побутові витрати. За символічний внесок або навіть без нього організація надає житло та харчування. Сплативши свій проїзд, зробивши невеликий внесок організації і працюючи по шість годин на день на позиції маркетингового тренера, я отримала можливість півтора місяці жити в іншій країні та досліджувати її, прислухаючись до підказок місцевих жителів.

4

Свідчення соціальної активності

Що частіше критерієм оцінки кандидатів для міжнародних освітніх програм і для працевлаштування стає інформація про їхню соціальну активність. Це може бути участь в студентському самоврядуванні, робота в місцевій спільноті та волонтерство. Для мене соціальна робота дуже важлива. І з досвіду спілкування з роботодавцями та проходження відбору на міжнародні програми можу сказати, що волонтерство виразно говорить про ваші особисті та професійні якості.

Готовність приділяти час важливим для суспільства проектам, зберігати мотивацію в роботі без грошових стимулів і до того ж наявність практичних навичок свідчать про високий рівень соціальної відповідальності, мотивації та професіоналізму.

5

Особистий внесок

Волонтерство – це форма благодійності. Тільки замість грошових пожертвувань ви робите внесок у вигляді своїх сил і часу. Ця поїздка стала для мене можливістю стати частиною організації, яка працює з молодими талантами у сфері мистецтва та освіти. На мій погляд, розвиток цих сфер є підгрунтям для створення суспільства, де всі живуть у мирі та поважають один одного. Я також вважаю, що глобальні зміни починаються з локальних прикладів.

Волонтерство - особистий внесок кожного у створення кращого світу
Волонтерство - особистий внесок кожного у створення кращого світу. Shutterstock

І волонтерство стало для мене можливістю стати тим локальним прикладом, що приєднався до руху в бік глобальних змін. Моя робота тут, прагнення розповісти про українську культуру та пізнати іншу культуру – мій особистий внесок у створення кращого світу.

Поділитися: