Vodafone Україна запустив 4G в 20 містах України

286
itc.ua
В найближчий час зв’язок 4G в діапазоні 2600 МГц запрацює у 28 містах України

В п’ятницю, 30 березня, мобільний оператор «Vodafone Україна» запустив швидкісний 4G інтернет у діапазоні 2600 МГц. «Перші в ефірі – Київ, Харків, Дніпро, Львів і Одеса», – йдеться в прес-релізі компанії.

Загалом у найближчий час 4G запрацює у 28 українських містах, нагадали в Vodafone.

Це перший етап будівництва мережі в даному діапазоні. Першочергово 4G з’являється в місцях найбільшого скупчення користувачів мобільним інтернетом.

Евгений Фрунза

«Це тільки перший етап будівництва 4G. Сьогодні ми запустили мережу в 20 містах. Всього ж, до старту 4G на частоті 1800 МГц влітку, плануємо встановити близько 500 базових станцій у 2600 МГц по всій країні.

Спектр 2600 МГц призначений для збільшення ємності мережі та дає можливість обслуговувати одночасно велику кількість користувачів. Тому ми почали включати 4G у хот-спотах – «гарячих точках», де є велике навантаження на 3G-мережу. Зміни відразу будуть відчутні для абонентів: у великих містах не буде падати швидкість у місцях скупчення великої кількості користувачів. Це, як правило, центральні частини міст, студентські кампуси», – пояснив технічний директор Vodafone Україна Євген Фрунза.

 

Нагадаємо, у четвер, 29 березня, компанія анонсувала запуск 4G у містах:

Київ та міста Київської області: Бровари, Бориспіль, Вишневе, Ірпінь, Чабани;
Дніпро, Павлоград (Дніпропетровська обл.);
Харків, Куп’янськ (Харківська обл.);
Запоріжжя, Енергодар, Бердянск (Запорізька обл.);
Львів;
Полтава;
Суми;
Івано-Франківськ, Паляниця, Яремче (Івано-Франківська обл.);
Чернівці, Новоселиця (Чернівецька обл.);
Луцьк;
Кропивницький;
Одеса, Лиманка (Одеська обл.);
Херсон.

Vodafone нагадав, що зв’язок 4G надає можливість не тільки з більшим комфортом користуватися мобільним інтернетом, але й насолоджуватись такими сервісами, як стрімінг TV у високій чіткості HD, грати в онлайн-ігри, не боятись витратити час, працюючи з хмарними сервісами.

Vodafone-Україна
Vodafone-Україна

Більше того, це шлях до інтернету речей – IoT, телемедицини, smart-управління енергетикою та сільським господарством, електронних мобільних гаманців. «Нові послуги будуть запускатися відповідно до етапів розвитку мережі 4G», – додали в прес-релізі.

Сьогодні також про запуск 4G повідомив оператор lifecell.

Поділитися: