«Vodafone-Україна» отримав ліцензію на 4G у діапазоні 1800 МГц

155
akket.com
Оператор підтвердив, що готовий до широкого запуску нового покоління зв'язку з 1 липня

У четвер, 12 квітня, мобільний оператор «Vodafone-Україна» нарешті отримав ліцензію Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), на користування радіочастотним ресурсом у діапазоні 1800 МГц для запуску зв’язку 4G – №9519, з початком дії з 1 липня 2018 року.

Vodafon 4G лицензия

 

Генеральний директор компанії Ольга Устинова показала щойно виданий документ на відкритті першого центру обслуговування корпоративних клієнтів Vodafone Business Hub у Києві на вул. Генерала Алмазова, 2. «Ми стаємо набагато ближчими до наших клієнтів», – з гордістю відзначила Устинова.

Ліцензія видана на смуги 1780-1785 і 1875-1880 МГц – загалом по 10 МГц у всіх 27 регіонах України.

Як пояснив K.Fund Media технічний директор «Vodafone-Україна» в центральному регіоні Сергій Скрипніков, тепер три оператори нарешті зможуть на законних підставах провести конверсію, тобто обмін радіочастот у діапазоні 1800 МГц в кожному з регіонів – смуг, якими користувалися для GSM-зв’язку, на придбані для 4G (LTE Advanced). При цьому в компанії наголошують, що «Vodafone-Україна» спочатку придбав ліцензії на «найчистіші» і найзручніші діапазони, тому конверсію буде здійснено за мінімально можливий час.

Huawei готова будувати мережі п’ятого покоління 5G в усьому світі

Сергій Скрипніков зазначив, що обладнання, встановлене в мережі оператора, вже повністю готове для перемикання на 4G. «Vodafone-Україна» використовує радіообладнання від трьох постачальників: Nokia, Huawei і ZTE.

Нагадаємо, зв’язок 4G в Україні поки що планується в двох діапазонах – 2600 і 1800 МГц.

На 2600 МГц «Vodafone-Україна» і lifecell включили мережу у великих містах країни 30 березня, а «Київстар» – на тиждень пізніше.

Поділитися: