«Vodafone-Україна» готовий запустити 4G в діапазоні 2600 МГц 30 березня – 2 квітня в 20 містах

143
Vodafone-Україна
Залишилося тільки отримати дозволи на розміщення базових станцій

Мобільний оператор «Vodafone-Україна» повністю готовий до запуску зв’язку стандарту 4G в діапазоні 2600 МГц з 30 березня по 2 квітня.

Про це генеральний директор компанії Ольга Устинова оголосила на прес-конференції у четвер, 29 березня.

За її словами, до кінця дня компанія розраховує отримати рахунки за дозволи на розміщення базових станцій і оплатити їх до держбюджету, а також сподівається, що Український державний центр радіочастот встигне видати дозволи щодо 28 міст.

«Уже завтра або в крайньому разі з понеділка» Vodafone готовий запустити 4G-зв’язок у перших містах, зазначила Ольга Устинова. Йдеться про першу чергу підключення – 500 базових станцій діапазону 2600 МГц у 20 містах.
Серед них – Київ, Бориспіль, Вишневе, Чабани (Київська обл.), Дніпро і Павлоград, Харків і Куп’янськ, Одеса, Запоріжжя та Енергодар, Львів, Херсон, Полтава, Суми, Луцьк, Кропивницький, Мукачево, Івано-Франківськ, Чернівці.

До кінця першого півріччя 4G-зв’язок також має з’явитися в Броварах, Ірпені (Київська обл.), Ліманці (Одеська), Бердянську (Запорізька), Ужгороді, Поляниці, Яремче (Івано-Франківська) і Новоселиці (Чернівецька)

«Україна, напевно, остання країна в Європі, де буде розгорнуто зв’язок Vodafone 4G. Утім, це все одно станеться раніше, ніж на Місяці», – оптимістично спрогнозував директор з маркетингу компанії Андрій Отрощенко, додавши, що на одній з ракет-носіїв Falcon в місячній місії буде встановлено елементи базової станції Vodafone останнього покоління.

 

За даними компанії, близько 60% абонентів компанії вже користуються смартфонами. Однак по-справжньому «цифровими» можна вважати лише близько чверті всієї абонентської бази. До таких належать ті, хто буває онлайн зі смартфона не менше 15 днів на місяць і завантажує не менше 100 Мб. У середньому абоненти споживають уже близько 4 Гб і занурюються «в мережу» 24 дні на місяць.

4G «Vodafone-Україна»
Vodafone-Україна

Раніше «Vodafone-Україна» оголосив про плани розгорнути загальнонаціональну мережу 4G в липні, після отримання ліцензій на діапазон 1800 МГц.

Як ми повідомляли, на 4G-ліцензії всі мобільні оператори витратили загалом майже 8 млрд грн.

Поділитися: