Vodafone нагадує, як захистити свою SIM-картку від шахраїв

1419
Vodafone
Кілька правил, як уберегти свої фінанси й дані, прив'язані до номера

Мобільний оператор «Vodafone-Україна» випустив SIM-картки з алгоритмами додаткової верифікації клієнта, що знижують шанси шахраїв отримати дублікат SIM-картки клієнта.

Брехун рівня «бог»: анатомія обману

Про це повідомила прес-служба компанії.

Нові алгоритми розробили з урахуванням нових шахрайських схем, за якими зловмисники отримують дублікат SIM-картки, а потім з її допомогою – і доступ до банківських рахунків та інших важливих персональних даних абонента.

Правила, які допоможуть уникнути неприємностей:
– не передавайте – нікому і ніколи – свої персональні дані: секретні коди, які ви отримуєте в SMS, паролі, кодові слова тощо. Співробітник оператора ніколи не проситиме повідомити таку інформацію;
– якщо ви вказуєте свій номер телефону в оголошеннях в інтернеті, в коментарях в соцмережах, звертайте увагу на дзвінки з незнайомих номерів, від незнайомих людей, несподівані, «помилкові» поповнення рахунку на невеликі суми та інші нестандартні дії – це можуть бути шахраї;
– уникайте вказувати у відкритому доступі фінансові номера телефонів (прив’язані до банківських рахунків).

Топ-3 шахрайських схем із SIM-карткою:

1.

«Дзвінок від оператора». Шахрай телефонує абоненту, представляється співробітником мобільного оператора і випитує персональну інформацію про дзвінки та номери, з якими власник SIM-картки спілкується частіше, дії з рахунком тощо.

2.

«Дзвінок через месенджер». Шахрай прив’язує один з інтернет-месенджерів на своєму смартфоні до номера телефону жертви. Для цього у абонента дізнаються код підтвердження для реєстрації в месенджері – дзвонять і під будь-яким приводом просять назвати отриманий код. Далі через цей месенджер телефонують у контактний центр від імені абонента.

Це допомагає шахраєві зареєструватися від імені власника SIM-картки в інтернет-помічнику на сайті оператора. Власнику SIM-картки приходить SMS із кодом для верифікації. Шахрай телефонує абоненту і просить повідомити отриманий код. Персональну інформацію з інтернет-помічника використовують для ідентифікації при отриманні дубліката SIM-картки.

3.

«Повідомлення від банку/мобільного оператора про блокування картки». З приватного номера клієнту надсилають повідомлення від імені банку або мобільного оператора: «Ваша картка заблокована. Зверніться за номером телефону … ». Під час дзвінка дізнаються персональну інформацію: секретні коди або кодові слова, історію дзвінків тощо.

Самі винні: чому небезпечно розповідати про проблеми з банком у соцмережах.

Тримайте ваші грошики: статистика платіжного шахрайства в Україні за 2017 рік.

Поділитися: