Власники Tesla Model S у Німеччині мають повернути субсидію в €4000

225
www.reuters.com
Влада країни вирішила, що спортивний електромобіль – занадто дороге задоволення для бюджету

Влада Німеччини вимагає від 1050 власників Tesla Model S повернути субсидію на купівлю електромобіля в розмірі €4000: вартість їхніх машин перевищує поріг прийнятності, повідомляє Reuters.

Федеральне управління економіки та експортного контролю (BAFA) заявило, що лише електромобілі вартістю до €60 тис. підпадають під державну програму «екологічного бонуса» (Umweltbonus), покликану стимулювати купівлю електромобілів.

Німеччина виключила Tesla Model S зі списку «екологічного бонуса» ще в листопаді 2017 року, коли федеральний офіс виявив, що Tesla подала на субсидування і автомобілі вартістю понад €60 тис.

Шлях Ілона Маска: у чому секрет формули Tesla

Субсидію повинні повернути 800 автолюбителів, які купили авто до 6 березня 2018 року і вже отримали виплату. Ще 250 були повідомлені, що мають право на Umweltbonus, але тепер нічого не отримають.
Восени Tesla оголосила, що не поставлятиме Model S у базовій комплектації (ціна якої укладається у верхній ціновий поріг €60 тис. для бонуса).

У Tesla вже заспокоїли: компанія виплатить бонус покупцям самостійно, замість влади. А рішення вже оскаржено, бо воно було «невиправданим, суперечило заявленим цілям програми та несправедливим для клієнтів», йдеться в заяві Tesla.

Водночас із 6 березня BAFA знову додала Model S в список електромобілів для отримання бонусу, і покупці спортивного авто після цієї дати мають повне право на свої €4000.

Клієнти Tesla, які придбали модель 6 березня 2018 року або пізніше, можуть подати заявку на «екологічний бонус» на веб-сайті BAFA за адресою www.bafa.de.

Британець подарував дитячій лікарні іграшкову Tesla Model S, щоб маленьким пацієнтам було не страшно їхати в операційну.

Tesla заперечує проблеми з виробництвом седана Model 3.

Поділитися: