Власник Volvo купив провідного виробника літаючих автомобілів

107
qzprod.files.wordpress.com
Глава китайського автоконцерну вважає виробництво літаючих машин «надзвичайно цікавою галуззю»

У вівторок, 14 листопада, китайський автогігант Geely став власником американського виробника літаючих авто Terrafugia. Сторони наразі не оголосили вартість угоди.

Компанія Terrafugia заснована в 2006 році випускниками Массачусетського технологічного інституту. З того часу вона залучила $5,82 млн інвестицій.

Зібране стартапом аероавто Transition в 2012-му стало першим (і поки єдиним) транспортним засобом з крилами і автомобільним управлінням, який отримав дозвіл на експлуатацію від Національного управління безпекою руху на трасах США і вийшов на ринок. Зараз воно продається за $279 тис.

Сьогодні Terrafugia працює над другою моделлю – TF-X отримає вертолітний пропелер, безшумний електромотор і автомобільний дизайн. На відміну від попередниці, їй не потрібно буде розганятися перед зльотом.

За умовами угоди з автоконцерном з КНР засновник і генеральний директор Terrafugia Карл Дітріх став її технічним директором. Він керуватиме компанією разом із віце-президентом Geely Натаном Ю Ніном (отримає пост голови правління) і екс-гендиректором американської вертолітної компанії Bell Helicopter Крісом Джараном (стане генеральним директором Terrafugia).

Автоконцерн Geely, до складу якого входить культовий шведський автовиробник Volvo і розробник болідів Формули-1 з Великої Британії Lotus, анонсував розширення штату Terrafugia, при тому, що напередодні угоди Terrafugia вже потроїла кількість інженерів.

На брифінгу з приводу угоди глава ради директорів Geely Лі Шуфу назвав аероавтопром «надзвичайно цікавою галуззю», а Terrafugia – її провідним гравцем.

Нагадаємо, що наступного року до продажу надійде ретро-скутер Vespa з електромотором

 

Джерело: The Verge
Поділитися: