Власник «китайської ICQ» обігнав за вартістю Facebook

110
static.breakit.se
У минулому кварталі прибуток Tencent збільшилася майже на 70%

Інтернет-компанія із КНР Tencent у понеділок, 20 листопада, подорожчала на $35 млрд – до $531 млрд. Її котирування на Гонконгській фондовій біржі підскочили до $53,8 за акцію.

Отже, розробник найпопулярніших у Китаї месенджерів (QQ і WeChat) і онлайн-ігор (перш за все Honour оf Kings) обійшов за капіталізацією Facebook, ринкова ціна якого становить $518 млрд.

Tencent також став першим азіатським (та й неамериканським) хайтек-бізнесом вартістю понад $500 млрд. Його колеги по «клубу напівтриліонерів» – Apple, Alphabet, Microsoft, Amazon і вже згаданий Facebook.

Згадайте «Стратегії геніїв» – принципи, якими керується в бізнесі засновник Tencent Ма Хуатен

Акції інтернет-гіганта почали стрімко зростати після того, як 15 листопада його керівництво оголосило, що виручка в третьому кварталі зросла на 61% – до $9,8 млрд. Успіх забезпечив ігровий підрозділ.

TechCrunch нагадує, що цього року Tencent почав активно інвестувати в IT-бізнес США: став акціонером автовиробника Tesla (5% акцій) і розробив месенджер Snapсhat стартапу Snap (12% акцій), а також вийшов на ринок Індії. Раніше компанія орієнтувалася майже виключно на китайського споживача.

Нагадаємо, що в жовтні Tencent профінансував головного конкурента Uber в Індії.

 

Джерело: Techcrunch
Поділитися: