Власник Giraffe WiMAX зможе отримати більше 1 млрд грн за відмову від своїх частот

142
giraffe.ua
ТОВ «Інтелеком» погодилося на конверсію діапазону частот 2,3 ГГц під зв’язок 4G

У вівторок, 21 листопада, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), затвердила проект постанови Кабміну про зміни нормативно-правової бази для впровадження 4G в діапазоні 2,3 ГГц.

У повідомленні комісії йдеться, що ТОВ «Інтелектуальні комунікації» і ТОВ «Телерадіокомпанія «Краєвид» (Миколаїв) готові на певних умовах провести конверсію (відмовитися від використання) діапазонів радіочастот – 2,345-2,4 ГГц і 2,3-2,4 ГГц відповідно, – що належать їм.

НКРЗІ в своєму повідомленні наголошує, що зміни враховують «результати науково-дослідної роботи з питань дослідження стану розподілу радіочастотного ресурсу України», проведеної дослідницькою компанією Analysys Мason Limited.
Аналітики підрахували, що мінімальна ціна ліцензії на частоти в указаному діапазоні – 2,3 ГГц, смуга в 55 МГц – на майбутньому тендері сягне 1,133 млрд грн.

У «Інтелекома» є ліцензія на частоти 2,3 ГГц у всіх регіонах України, крім Миколаївської області – тут діапазоном розпоряджається компанія «Краєвид».
За розрахунками, «Інтелеком» зможе розраховувати на більшу частину компенсації – близько 1,1 млрд грн, а «Краєвид» – приблизно на 38 млн грн.

ТОВ «Інтелектуальні комунікації», або «Інтеллеком» – власник оператора високошвидкісного бездротового інтернету в стандарті WiMAX (ТМ Giraffe), який офіційно доступний в 17 містах України, однак фактично не розвивається. У липні 2016 року власником (кінцевим бенефіціаром) компанії став Ігор Литовченко, екс-глава компанії «Київстар».

За даними Liga, телекомпанія «Краєвид» належить найбільшому системному інтегратору України – компанії «Датагруп».

 

Джерело: nkrzi.gov.ua
Поділитися: