Влада В’єтнаму ухвалила закон про кібербезпеку, що посилює вимоги до діяльності IT-корпорацій

208
www.shutterstock.com
Усі персональні дані користувачів необхідно зберігати на території країни

Парламент В’єтнаму ухвалив закон про кібербезпеку, який посилює регулювання діяльності світових IT-корпорацій на кшталт Facebook та Google. Законодавчі норми, ухвалені 91% голосів, наберуть чинності 1 січня 2019 року, відзначає Reuters.

В’єтнам: соціалізм з капіталістичним майбутнім

Відповідно до закону, IT-корпорації зобов’язані зберігати «важливі» персональні дані користувачів у дата-центрах на території В’єтнаму. Відповідно, якщо у компанії немає свого офісу в країні, то вона має його відкрити.

Глава комітету із захисту й безпеки В’єтнаму Во Тронг В’єт (Vo Trong Viet) – один з авторів законопроекту – вважає висунуту вимогу необхідним заходом у боротьбі з кіберзлочинністю відповідно до міжнародного права.

Во Тронг В’єт. baodauthau.v
Глава комітету із захисту й безпеки В'єтнаму Во Тронг В’єт. baodauthau.vn

«Розміщення дата-центрів у В’єтнамі тягне за собою витрати для IT-компаній, але необхідне для забезпечення кібербезпеки в країні», – вважає законодавець.

Противники законопроекту, навпаки, бачать у цих нормах загрозу національній економіці і свободі слова в інтернеті, зазначає Reuters. Згідно з місцевим законодавством, соціальні мережі зобов’язані видаляти образливий контент зі своєї платформи протягом дня з моменту отримання відповідного запиту від в’єтнамської влади.

«Уряд отримає можливість стежити за активністю користувачів в інтернеті, а отже, у В’єтнамі не залишилося місця для свободи слова», – заявляє директор з міжнародних операцій групи з прав людини Amnesty International Клер Алгар (Clare Algar).

Асоціація цифрового зв’язку В’єтнаму (The Vietnam Digital Communication Association) вважає, що законопроект може знизити ВВП країни на 1,7% і на 3,1% скоротити приплив іноземних інвестицій.

Раніше ми писали, що у Вермонті вперше зарегулювали брокерів даними.

GDPR у силі: що європейський регламент захисту даних змінив для IT-компаній.

Поділитися: