Влада Таїланду рятує дітей з печер за допомогою новітніх технологій

586
Міні-субмарина від Ілона Маска повинна прибути сьогодні ввечері

Влада Таїланду використовує всі передові технології, щоб врятувати 12 дітей і їх футбольного тренера, які кілька тижнів тому застрягли у печерах Тхам Луан. Водолази долають чотирикілометровий шлях через вузький прохід, щоб по одному витягнути дітей, повідомляє BBC.

У суботу, 23 червня, група з 12 хлопчиків-підлітків (11-16 років) разом з 25-річним футбольним тренером застрягла в печерному комплексі Тхам Луан. Через проливні дощі в печері різко почала прибувати вода, тому вони змушені були піти вглиб на чотири кілометри.

Допомога потопаючим: як впоратися з кризовими ситуаціями в житті

Британські дайвери знайшли компанію в дальній печері лише в понеділок, 2 липня. Проблема полягає ще і в тому, що хлопчики не вміють плавати. Постраждалим почали доставляти кисневі балони та інші припаси. До порятунку дітей залучили близько 90 аквалангістів – 40 з Таїланду і 50 з інших країн.

Рятувальники вирішили навчити дітей користуватися водолазним спорядженням, щоб вивести їх з печери. Уздовж усього маршруту натягнули дороговказні троси, за які можна триматися руками за допомогою карабінів.

Рятувальники вирішили навчити дітей користуватися водолазним спорядженням, щоб вивести їх з печери
twitter.com/RoadcareSFU

На обличчя хлопчикам одягають спеціальні маски на все обличчя. Шланг від маски веде до кисневого балона, який тримає один з двох рятувальників-евакуаторів. Труднощі виникають приблизно в середині шляху: дайвери повинні зняти з себе кисневий балон і протягнути через дуже вузький коридор (38 х 72 см), а потім по черзі проплисти самим.

Маск і його міні-субмарина

Глава SpaceX і Tesla Ілон Маск запропонував використовувати в рятувальній операції міні-субмарину, яку створили з труби для перекачування рідкого азоту ракети-носія Falcon 9.

Згідно із задумом, у рятувальну капсулу поміщається одна дитина. Саму міні-субмарину можуть транспортувати два водолази. Маленькі розміри дозволяють пройти навіть у найвужчих проходах, а матеріал, з якого зроблено човен, оберігає пасажира, написав він у своєму Twitter. Маск також опублікував відео з випробувань міні-субмарини.

Маск пообіцяв, що міні-субмарину доправлять до рятувальної операції ввечері в понеділок, 9 липня.

Маск також запропонував використовувати свої технології перекачування води від Space Exploration Technologies і Boring Co, а також акумулятори Tesla Powerwalls.

До 18.00 понеділка 8 з 12 хлопчиків врятували та відправили до лікарні. 25-річний тренер поки залишається у печері.

Нагадаємо, що в Австралії дрон вперше врятував потопаючих.

Флоридські біологи на байдарках врятували від замерзання 1,3 тис. зелених черепах.

 

Поділитися: