Влада США дозволила SpaceX будувати мережу супутникового інтернету

145
www.flickr.com
Регулятор дав добро на використання діапазонів Ka і Ku з частотами 20/30 ГГц і 11/14 ГГц відповідно

Федеральна комісія зв’язку США (FCC) офіційно схвалила план космічної компанії Ілона Маска SpaceX з будівництва швидкісної мережі космічного широкосмугового інтернету на основі супутників, розташованих на навколоземній орбіті.

«Це перший дозвіл на використання ліцензованої групи американських супутників», – сказано в заяві американського регулятора.

Галактичний бізнес: як Ілон Маск та інші підкорюють космос

SpaceX планує встановити систему Space Exploration Holdings з 4,4 тис. Супутників на навколоземній орбіті. У майбутньому космічна компанія зможе використовувати частоти в діапазонах Ka (20/30 ГГц) і Ku (11/14 ГГц), уточнили в FCC.

Глава FCC Аджіт Пай бачить в ініціативі SpaсeX шанс забезпечити інтернетом американців, які живуть в сільській та іншій місцевості, недоступній для прокладання оптоволоконних кабелів і встановлення веж стільникового зв’язку.

Як раніше повідомив засновник SpaceX і Tesla Ілон Маск, система дасть змогу створити «глобальну систему зв’язку», яка буде швидше традиційного інтернету.

Нагадаємо, що в лютому SpaceX запустила два тестових супутника для цього проекту. У п’ятницю, 30 березня, SpaceX здійснив успішний запуск ще однієї ракети-носія Falcon 9 із супутником зв’язку Iridium-5 на борту з мису Канаверал у Флориді (США).

SpaceX запропонував один космічний корабель замість Falcon 9, Falcon Heavy і Dragon.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: