Влада Каліфорнії ухвалила найжорсткіший у США закон про мережевий нейтралітет

322
wikipedia.org
Білий дім через суд вимагає відкликати закон

Губернатор Каліфорнії Джеррі Браун підписав закон про мережевий нейтралітет, який встановлює рівність усіх сайтів і веб-сервісів, повідомив The Verge.

Прийняті законодавчі норми, найжорсткіші серед штатів США, забороняють інтернет-провайдерам блокувати доступ до окремих сайтів і додатків, а також регулювати швидкість їх завантаження. Під заборону потрапив і першочерговий показ платного контенту.

У Вермонті вперше зарегулювали брокерів даними

За кілька годин після підписання адміністрація Дональда Трампа подала позов проти каліфорнійського закону. Аргументується позов винятковим правом федерального уряду регулювати мережевий нейтралітет. Повноваження регулятора покладено на Федеральну комісію із зв’язку (FCC).

Голова FCC Аджіт Пай (Ajit Pai) раніше назвав законопроект «радикальним, антиспоживчим і незаконним».

Міністерство юстиції США розцінило каліфорнійський закон як спробу «підірвати політику федерального уряду шляхом запровадження обтяжливих правил щодо безкоштовного інтернету».

кибербезопасность
wikimedia.org

Думка експертів розділилися. Експерт з кібербезпеки Роберт Грем вважає, що закон робить акцент на додаванні «хороших» функцій замість блокування «поганих» до скоєння кібератаки.

У той же час документ не охоплює всі методи аутентифікації, залишаючи уразливості в безпеці для виробників. Співробітник Гарвардського університету Брюс Шнайер назвав закон хорошим для початку, але недостатнім.

Губернатор Каліфорнії Браун підписав ще один закон (SB-327), згідно з яким з 1 січня 2020 року всі каліфорнійські виробники гаджетів зобов’язані оснастити їх додатковими функціями безпеки – системою генерації паролів або можливістю встановити унікальний пароль при підключенні до інтернету.

Нагадаємо, що «податок на посилання» від Європарламенту викликав багато суперечок.

А влада В’єтнаму ухвалила закон про кібербезпеки, що посилює вимоги до діяльності IT-корпорацій.

Поділитися: