Влада Індії шукає способи заблокувати фейки у Facebook, WhatsApp, Instagram, Telegram

228
www.dnaindia.com
Поки що телеком-компанії попросили про можливість блокувати соцмережі в надзвичайних ситуаціях

Влада Індії попросила телекомунікаційні компанії та операторів мобільного зв’язку розробити варіанти блокування популярних у країні соцмереж і месенджерів, у тому числі Facebook, WhatsApp, Instagram і Telegram, у разі неправильного використання. Про це пише Reuters з посиланням на текст листа.

Департамент телекомунікацій міністерства комунікацій Індії в липні розіслав офіційний лист телекомунікаційникам країни з пропозицією «вивчити різні можливі варіанти», щоб блокувати такі додатки.

Щоб наситити індійський ринок смартфонами, Samsung відкрив тут завод потужністю 120 млн гаджетів на рік

«Просимо вас вивчити різні можливі варіанти, як Instagram / Facebook / Whatsapp / Telegram та інші подібні мобільні додатки можуть бути заблоковані в Інтернеті», – йдеться в листі департамента.

Джерело в департаменті уточнює, що в листі йдеться виключно про блокування на час «надзвичайних ситуацій». «Необхідно розумне та ефективне рішення для захисту національної безпеки», – упевнений чиновник.

Раніше WhatsApp зазнав гніву індійських регуляторів після масових розсилок фейкових повідомлень, які призвели до лінчувань, побиття і переслідувань по всій країні.

У компанії Facebook лист коментувати відмовилися, Telegram також не дає офіційної реакції.

WhatsApp
www.reuters.com

Reuters зазначає, що в Індії налічується близько 200 млн користувачів WhatsApp, це найбільший ринок для месенджера. Індійці відправляють повідомлень, фото і відео більше, ніж будь-де ще в світі.

Коли уряд зажадав припинити зловживання платформою, WhatsApp довелося запустити роз’яснювальну кампанію.

Більше того, в липні месенджер обмежив можливість масових репостів – тепер можна переслати повідомлення не більше ніж у п’ять чатів за раз. Компанія також заявила, що видалить кнопку «Forward» (переслати), яка розташована поруч із кнопкою мультимедіа.

Нагадаємо, щоб обійти заборону на роботу в Китаї, Google готує цензуровану версію пошуковика.

Facebook, який також забанили в Китаї, намагався відкрити там центр інновацій – але безуспішно.

Поділитися: