Вкласти у голови: як Денис Пріймягі заробляє на сирах

341
K.Fund Media
Підприємець вважає, що продає не сир, а гастрокультуру

На тлі помаранчевих стін виділяється вітрина зі ще більш помаранчевими сирними головами: їх десятки, і вони величезні. Такі ж голови сиру лежать просто посеред вулиці біля ніг торговця — фотографіями з Амстердамського ярмарку прикрашено обидві торгові зали.

Атмосферу створювала дружина, це було ще в найпершому магазині на Позняках в Києві

«Ми так і називаємося: атмосферна крамниця голландських сирів. Основний декор у нас — сам товар», — розповідає співзасновник торгової мережі «Сирне королівство» Денис Пріймягі.

У приміщенні ще розташовуються полички з соусами, стоїть винна шафа, а біля вікон, наполовину завалених жмутами соломи, лежить сирний інвентар: ножі, терки, посуд для фондю.

Ровесники революції

До «Сирного королівства» досвіду в роздробі у Пріймягі не було. Останніми роками він працював у дипломатичній службі — представляв в Україні естонську агенцію із розвитку підприємництва.

«Після фінансового консалтингу — який роздріб, вважав я! Що там цікавого», — згадує Пріймягі.

В родині Пріймягі сири любили завжди. K.Fund Media

Але одного разу в Таллінні він потрапив до сирного магазину, відкритого давнім приятелем. Тоді Пріймягі вперше задумався про майбутній бізнес: в його родині сири любили завжди.

Партнери в Україні знайшлися швидко: серед підприємців були друзі, яким виявився цікавий європейський бізнес-формат, і у вересні 2013 року в Києві відкрилася перша атмосферна магазин сирів. Вартість запуску магазину разом з товаром становить від € 25 тис. до € 40 тис. в залежності від площі.

«А в листопаді почався Майдан. Ми встигли запустити ще чотири магазини, і гривня обвалилася. Дві точки довелося закрити. Я не буду згадувати, що тоді творилося в моїй голові — всі закупівельні ціни в євро», — ділиться підприємець.

Недавно прийшов хлопчик, взяв вино і сир, а потім виніс із сусіднього офісу два келихи, квітку і так зустрів свою дівчину

Наприклад, у 2013 році «Молода гауда» коштувала 70 грн за кілограм, а зараз — 300 грн. І це найдоступніший сир в лінійці. Він же з моменту відкриття — незмінний лідер продажів.

«Сирне королівство» дотримується категорії «середній плюс». Хоча власник не приховує, що є точки, в яких частіше запитують голландський Beemster X.O. або швейцарський Tête de Moine, вартість яких сягає 1 тис. грн.

Всього в асортименті мережі на даний момент близько сотні сирів, з яких приблизно 80% — голландські. Вони традиційно тверді і мають великий термін придатності, що важливо для рітейлера.

Бути на ножах

Одягнувши одноразові рукавички, власник мережі, перебирає сирні ножі. Для Tête de Moine підходить ніж «жіроль», і він спритно нарізає сирні «трояндочки».

«У нашому бізнесі багато шоу! Але немає чемності в білих рукавичках, — вигукує Пріймягі. – В Україні продавці або хамлять, або «пушаться». А я хочу, щоб ми були як цей голландець на фото, який з чашкою кави може годинами розпитувати про Україну і пригощати гостей сиром».

Всього в асортименті мережі близько сотні сирів. K.Fund Media

Саме тому він бере на роботу тільки тих, хто не має досвіду в продажах. Весь персонал, як у власних, так і в партнерських магазинах, бізнесмен навчає особисто. Також він веде закриту корпоративну сторінку на Ютубі, куди викладає відеоуроки для співробітників мережі.

Дегустації в «Сирному королівстві» — звична справа. Щодня відвідувачам пропонується покуштувати щось нове. Але бувають і більші івенти, часто спільно із винними сомельє.

Однак, без зніяковіння в дегустаціях беруть участь лише постійні клієнти та іноземці

Більшість українців дегустація «зобов’язує». Саме тому своєю головною цільовою аудиторією Пріймягі вважає тих, хто подорожує по світу, відкриваючи для себе різні гастрокультури.

«Спостерігав недавно, як прийшов хлопчик, взяв вино і сир. А потім виніс із сусіднього офісу два келихи, квітку і так зустрів свою дівчину. Покупець все-таки змінюється», — каже Пріймягі.

Час на винос

Усередині країни мережа продовжує розвиватися, однак темпи йдуть на спад. У Києві та Одесі вже працюють десятки власних точок, в інших же великих, і навіть дрібних містах бренд представляють франчайзі. З 50 точок мережі 33 запущені партнерами по франчайзингу. Всього мережа присутня в 13 населених пунктах.

«У Полтаві у нас, наприклад, дуже успішна точка. Зараз відкриваємо партнерський магазин в Кременчуці. Попит є і в невеликих містах, проте багато з них вже зайняті», — зізнається підприємець.

Цього року було відкрито два перших власних магазини у Варшаві. K.Fund Media

І все ж для популяризації бренду і просування гастрокультури «Сирне королівство» продовжує брати участь в різних фестивалях по всій Україні. Але це не заважає Пріймягі дивитися і за її межі.

Цього року, наприклад, було відкрито два перших власних магазини у Варшаві. А в Грузії і Казахстані знайшлися партнери, які готуються запустити франчайзингові торговельні точки.

 

Вам буде цікаво: 24 на 7: як ресторатор Купер відкриває по два заклади на рік
Поділитися: