Віце-президент Google впевнений, що штучний інтелект здатний на революцію в медицині

161
utoronto.ca
Однак регуляторам складно пояснити принцип самонавчання ШІ

Впровадження штучного інтелекту (ШІ) в охорону здоров’я, фінанси, транспорт та інші сфери створить нові труднощі для урядів, на які покладено функцію регулятора.

Про це віце-президент Google Джеффрі Хінтон заявив на конференції Reuters Newsmaker в канадському Торонто в понеділок.

Хінтон – один з піонерів машинного навчання, яке використовує нейронні мережі – програми, що імітують спосіб навчання людей складних завдань (розпізнаванню зображень, звуків, мов).

Під його керівництвом група вчених Університету Торонто розробила алгоритми для машинного навчання. Нейронні мережі використовують ці алгоритми для отримання величезного масиву даних, обробка яких допомагає ШІ самонавчатися.

У результаті ШІ, подібно до людського мозку, отримує можливість вирішувати завдання з управління автомобілем, аналізувати фінансові операції і діагностувати захворювання.

За словами віце-президента Google, розвиток нейронних мереж допоміг корпорації впровадити у смартфони на Android функцію розпізнавання голосу, а це дало змогу знизити кількість помилок під час розпізнавання облич.

Штучний інтелект прийшов у фармакологію

«Усе, що вам потрібно, – це величезна кількість даних та інформації про правильну відповідь. І тоді ви зможете навчити велику нейронну мережу чого завгодно», – пояснив топ-менеджер Google.
При цьому здатність ШІ самонавчатися не дає розробникам змоги точно пояснити регуляторам, як працюють ці системи, зазначив Хінтон.

На його думку, машинне навчання здатне здійснити революцію в медицині, оскільки ШІ може ставити більш точні діагнози, ніж лікарі.

DeepMind, один з проектів Alphabet, застосовує алгоритм гри го для розрахунку процесу згортання білків.

Генеральний директор Apple Тім Кук закликав звернути увагу на медичний додаток VisualDx, який допомагає лікарям оперативно і точно діагностувати близько 3000 захворювань.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: