
Скотт Фокс – експерт з онлайн-маркетингу, підкастингу і стартапів, засновник і власник онлайн-майданчика для інтернет-підприємців www.ClickMillionaires.com. Він консультує різних людей по всьому світу, в тому числі зірок на кшталт американського телеведучого Ларрі Кінга.
У своїй книзі «Як працювати там, де хочеш, скільки хочеш і отримувати стабільний прибуток» Фокс запевняє, що інтернет дарує необмежені можливості – за його допомогою можна заробити величезні гроші, працюючи з будь-якого куточка світу. Вам достатньо лише знайти нішу, в якій ви є експертом і робота з якою вам приносить задоволення, зібрати навколо себе аудиторію – і мільйон у вас у кишені.
Досягти результату вдається, звісно, не всім, проте, крім Фокса, успіху досягли багато людей. В книжці, що побачила світ 2012 року, ви знайдете також інтерв’ю з іншими інтернет-мільйонерами.
В мережі ви навряд чи зможете одразу вбратися в золото. Проте вам стануть у пригоді деякі поради з книжки Фокса про те, як заробляти в інтернеті (нехай навіть не мільйони, а сотні доларів).
K.Fund Media обрав сім найцікавіших порад.
1
Можна продавати файли власного виробництва
Продається все, що можна записати на жорсткий диск: музика, художні тексти, фотографії, відео, софт. «Це може бути електронна книжка порад про те, як полагодити Harley Davidson, або ілюстрована книжка зі «словами дня», по якій діти зможуть навчатися читати», — каже Фокс. Причому продавати краще порціями: не намагатися заробити 100 доларів на електронному романі, а продати першу частину за 75 доларів, а тоді пропонувати наступні розділи по десятці.
2
Якщо ви не маєте власного контенту, пропонуйте чужий
Ні, це не про піратство. Можна робити огляди товарів, відеоінструкції для складної техніки, постити відповідні тексти чи ролики в соціальних мережах. І брати за це гроші.
3
Присвятіть свій ресурс чомусь конкретному
Якщо ваш сайт або блоґ чітко позиціонований – наприклад, про вишкіл собак певної породи – продавець «собачих товарів» буде зацікавлений у співпраці. Або навіть у спонсорській підтримці.
4
Успіх – у вузьких нішах
Ваше завдання – знайти сферу, яку «великі хлопці» вважають не надто цікавою або надто дрібною. Однак тут важливо не помилитися з вибором: обрана сфера може виявитись дрібною для вас – в тому сенсі, що на ній особливо не заробиш.
5
Копія буває не гіршою за оригінал
За океаном вигадали багато різноманітних сервісів, і далеко не всі з них перекладено й адаптовано до умов інших країн. В Китаї після запуску сайту знижок Groupon з’явилося більше тисячі його клонів.
6
Якщо у вас немає однієї грандіозної ідеї, є сенс спробувати три-чотири менші
Вести паралельно кілька бізнесів в інтернеті – цілком нормально. Можлива і синергія. Можна на якомусь одному «обкатати» нову бізнес-модель – і потім поширити її на решту напрямків.
7
Стислість – сестра неймінгу
Якщо ви розробляєте сайт, то його назва має бути стислою і легко запам’ятовуватись, у тому числі на слух. Неймінг – справа нелегка, і цьому доведеться присвятити певний час. Варто також перевірити, чи не зайнята вже така влучна назва.
Крім того, в книжці Фокса наведено цілий арсенал посилань на платні й безплатні ресурси для роботи з рекламою, відео, підкастами. Інколи це просто посилання з коротким описом, інколи – докладні рекомендації по роботі. Є також покрокові інструкції на різні випадки й опис деяких пасток на дорозі до інтернет-мільйонів.
До речі, ось вам приклад: Крейг Ньюмарк, який починав у 1990-х з безкоштовної розсилки друзям електронною поштою повідомлень про культурні заходи, згодом створив багатомільйонний бізнес – сайт приватних оголошень Craigslist.