Віртуальна команда: 9 порад від менеджера Microsoft, як ефективно працювати онлайн

8308
K.Fund Media
За пару років 72% офісних працівників будуть працювати віртуально. Як до цього підготуватися?

Віртуальна команда – це зручно. Компаніям не потрібно витрачатися на оренду або купівлю офісних приміщень, техніки тощо, а співробітники можуть перебувати в будь-якій точці світу. Але не все так просто, як здається на перший погляд. Співпраці онлайн також потрібно вчитися. Про це говорили у «менеджмент-кафе» в Бізнес-школі МІМ.

За словами доцента кафедри менеджменту та економіки МІМ Олександра Сударкіна, існує два фактори, які найбільше згуртовують команди –спільна ідентичність та робочий доступ до інформації. Люди, які ведуть переговори за одним столом і разом ходять на обід, почуваються частиною команди. При віртуальному спілкуванні домогтися цього складніше складніше.

Доповнена реальність: як віртуальні офіси змінять умови праці

Однак кількість офлайн-вакансій буде зменшується, вважає Віце-президент Бізнес-школи МІМ В’ячеслав Покотило. Уже сьогодні близько 35% невеликих організацій, в яких працює до 10 співробітників, віддають перевагу саме віртуальним командам. До 2020 року кількість людей, які працюють віддалено, складе 72%, прогнозує керівник освітніх програм Microsoft в країнах Центральної та Східної Європи Ольга Свириденко. Вона більше трьох років працює у віртуальній команді і розробила кілька лайфаків, як успішно працювати в онлайн-колективі.

1

Будьте в інформаційному полі

Щоби залишатися в курсі всіх подій, вам необхідно потрапити до всіх можливих списків доступів, розсилок. Так ви навчитеся орієнтуватися у віртуальному нетворкінгу. Це як в офісі, тільки потрібно більше «цифрових» зусиль.

2

Звертайте увагу на віртуальну «невербалку»

Так, вона існує. Наприклад, зрозуміти, чи зацікавилися люди твоєї ідеєю, можна за уточнюючими питаннями або питаннями відкритого типу.

Будьте в курсі всіх подій
Будьте в курсі всіх подій. Shutterstock

(Питання, що вимагають докладної відповіді, тобто спонукають до розмови, не можна обмежитися відповідями на них «так» або «ні» – K.Fund Media) . Якщо реакції мало, значить «не зайшла».

3

Виступайте на онлайн-зустрічах не довше за 7-8 хвилин

Це непродуктивно. Донесіть думки, обговоріть нюанси і переходите до наступного питання. Загальний час зустрічі може займати годину і більше.

4

Забудьте про мікроменеджмент

Він зводить підлеглих з розуму. Коли наймаєте людей у віртуальну команду, є одна вимога: людина повинна бути продуктивною на самозабезпеченні.

Тому для менеджерів важливо довіряти співробітникам, для підлеглих – бути продуктивним і автономним, незалежно від того, що тебе зараз не бачать і не контролюють.

«Як ми це вирішуємо? Ми працюємо тільки з відкритими системами і тільки в загальному середовищі. Всі важливі документи мають одне місце життя – в хмарі. Менеджер в будь-який момент може зайти і подивитися, чи працює співробітник онлайн, чи дійсно там щось з’являється», – розповідає Ольга Свириденко.

5

Більше спілкуйтеся з колегами

Часте спілкування в команді є дуже важливим, щоби тримати руку на пульсі і допомогти, де потрібно вирішити проблему. Але якщо мова йде про розширені організаційні структури, то часті онлайн-зустрічі навпаки дратують. Висновок: зі своєю командою спілкуйтеся часто, з зовнішньою – за потребою і по суті.

6

Радійте спільним перемогам

Без цього робота одразу перетворюється на  безкінечну рутину.

7

Готуйтеся до онлайн-зустрічі заздалегідь

На віртуальні планерки потрібно приходити підготовленими. Не вийде, як багато хто думає, відмовчатися онлайн, щоби ніхто не помітив. Непідготовленість при віртуальному спілкуванні відразу відчувається.

На віртуальні планерки приходьте підготовленими.
На віртуальні планерки приходьте підготовленими. Shutterstock

8

Перевіряйте справність техніки перед переговорами

Якщо у вас призначено зустріч, то зайдіть онлайн на 15 хвилин раніше, переконайтеся, чи все працює. Ніхто не скасовував бізнес-етикет і здоровий глузд.

9

Враховуйте особливості всіх членів команди

Працювати у віртуальному колективі складно, тому що всі співробітники мешкають в різних точках планети.

Тому потрібно завжди враховувати час зустрічей, щоби всім було зручно

«У мене в команді працювала дівчинка з Дубаю. Ми проводили наради по п’ятницях. В Дубаї у цей день вихідний. Співробітниця так півроку пропрацювала, а потім сказала: «Я втомилася – йду». Так втратили талант», – ділиться Ольга Свириденко.

 

Вам буде цікаво: чому компанії впроваджують у роботу комплаенс

Поділитися: