Вінницькі стартапи: кешбек-сервіс, каршерінг і платформа для дистанційного навчання

473
Meteoprog
Найцікавіші стартапи Вінницької області

Керівництво Вінницької області бачить потенціал для розвитку стартапів в агросекторі. Але поки найцікавіші проекти знаходяться в інших сферах.

Раніше K.Fund Media розповідав про найцікавіші стартапи Донецької області.

Ігор Гнатовський, LetyShops

1188 магазинів і 5 млн користувачів вдалося приєднати Ігорю Гнатовському до свого кешбек-сервісу LetyShops. З його допомогою покупцям відшкодовують частину витрачених грошей на банківську картку або рахунок телефону.

«Знижки, бонуси і промокоди ― звичні речі для сучасних покупців. Ми, навпаки, вирішили платити користувачам реальні гроші, які вони можуть вивести будь-яким зручним для них способом і використовувати на свій розсуд. Магазини-партнери платять нам винагороду за те, що приводимо до них нових покупців. А ми ділимося цією винагородою з тими, хто робить покупки через LetyShops. Це й називається кешбек», ― пояснює бізнес-модель підприємець.

Ігор Гнатовський
Ігор Гнатовський. Фото из личных архивов

2014 року LetyShops став одним із перших кешбек-сервісів на просторах СНД, хоча в тих же Штатах така модель працює вже багато років. Найяскравіший її приклад ― сервіс Ebates, який 2014 року був проданий японській компанії Rakuten.

Майже 1,5 року проект фінансувався за рахунок власних коштів, вкладень друзів, батьків і приватних інвесторів. Але згодом в LetyShops вклала гроші компанія Admitad, проте обсяг інвестицій Гнатовський не розкриває.

Зараз в команді ― 180 осіб, основний офіс розташований у Вінниці, а пріоритетними ринками є Україна, Росія, Білорусь, Казахстан.


Мирослав Боцула, Collaborator

Платформу дистанційного навчання для бізнесу Collaborator її засновник Мирослав Боцула запустив в 2013 році за 200 тис. грн.

Стартували з Вінницького національного технічного університету, де було створено Центр дистанційної освіти.

Як розповів Боцула, проект в основному зосереджений на завданнях корпоративного навчання з використанням хмарного рішення.

Мирослав Боцула
Мирослав Боцула. facebook.com

Фактично це сервіс, який використовують компанії для проведення тренінгів та вебінарів, тестування співробітників або кандидатів на роботу, оцінки рівня їхньої здатності до навчання і відповідності займаній посаді, оповіщення про заходи.

Серед клієнтів такі відомі в Україні бренди, як MTI, Brocard, Omron Healthcare Ukraine, Банк Траст, EasyPay, ProZorro.

Команда проекту ділиться на групу розробки, перевірки якості, продажів, підтримки клієнтів, R&D.

За словами Боцули, зараз Collaborator прибутковий проект за рахунок SAAS ―  моделі використання бізнес-застосунків у форматі інтернет-сервісів.


Ігор Добрянський, SizeCar

Ігор Добрянський вірить в shared economy і першим в Україні чотири місяці тому запустив каршерінговий стартап SizeCar. Тестує його в рідній країні, але прицілюється на ринок США.

Його ідея полягала в створенні платформи, на якій можна орендувати автомобілі у місцевих жителів і здавати їх тим, кому потрібна автівка на кілька годин або днів. За кожен прокат через платформу ― комісія 20%. Вартість оренди авто через SizeCar від $20 на день ― з огляду на марку та стан.

Ігор Добрянський
Ігор Добрянський. facebook.com

Щоправда, зараз навіть не у всіх великих містах можна взяти авто в оренду через SizeCar ― є Київ, Вінниця, Львів, Івано-Франківськ. Одна з причин ― у свідомості українців є невіра в таку модель бізнесу і страх, що авто після використання не залишиться цілим та неушкодженим.

За словами автора проекту, в запуск SizeCar вклали $80 тис. три співінвестори (імена не розкриваються).

Найближча мета Добрянського ― пошук венчурного інвестора з метою виходу на ринки, де каршерінг ― вже звичний формат як для автовласників, так і для орендарів авто.

Поділитися: