Вільний як птах: швейцарські вчені розробили екзоскелет для VR-польотів

613
Щоб «злетіти», досить розвести руки, немов розправити крила

Учені з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) розробили екзоскелет FlyJacket, який дає змогу управляти дроном у режимі віртуального польоту.

Система складається з шолома віртуальної реальності (VR) і м’якого роботизованого костюма для верхньої частини тіла, який синхронізує рухи людини з рухами дрона. Користувач розправляє руки, наче крила, і «злітає».

екзоскелет FlyJacket
pbs.twimg.com

Користувач управляє дроном нахилами (взад-вперед) і поворотами (вліво-вправо) тулуба. Екзоскелет обладнаний спеціальною опорою для рук, щоб пілот не втомився під час «польоту». Спостерігати за польотом апарату можна через VR-шолом.

На думку авторів проекту, екзоскелет дае змогу набагато ефективніше управляти дроном, ніж традиційний контролер. При цьому FlyJacket також має великий комерційний потенціал.

Як заявила один з авторів Карін Роньон (Carine Rognon), в розробці костюма використовувалися переважно недорогі матеріали і технології, тому кінцевий продукт матиме доступні ціни.

Екзоскелет та інші українські стартапи-чемпіони 2017 року

Сам костюм досить невеликий і може поміститися, наприклад, у рюкзак.

У планах дослідників також додати більше функцій і команд для FlyJacket – можливість контролювати швидкість польоту дрона за допомогою екзоскелета.

Швейцарські вчені хочуть залишити управління «якомога природнішим», тому поки що збирають дані про тактильну сторону проекту.

Майбутнє за дронами: новинки міжнародного авіасалону Singapore Airshow-2018.

Китайці представили безпілотний дрон Mavic Air розміром зі смартфон.

 

Джерело: The Verge

Поділитися: