Відпочити по-справжньому: 6 порад для повноцінної відпустки

2531
Shutterstock
Змінити обстановку, забути про справи і не засмучуватися через дрібниці

Близько 15% американських працівників зовсім не використовують свою відпустку, а 61% зізнаються, що навіть у відпустці вирішують робочі справи.

Клінічний психолог, автор бестселерів із психології та колумніст Washington Post Express доктор Андреа Боніор у своєму блозі на сайті журналу «Psychology Today» вважає такий стан речей небезпечним і наполягає: відсутність повноцінного відпочинку хоча б раз на рік загрожує емоційним вигоранням, підвищенням рівня стресу і, як наслідок, зниженням ефективності роботи.

Крім того, каже вона, відмова від відпустки веде до ганебної практики, перетворюючи це на норму і змушуючи працювати без відпочинку навіть тих, кому він критично необхідний.

Тому повноцінний відпочинок – не лише право і необхідність, а й у певному сенсі навіть обов’язок кожного співробітника

Під повноцінним відпочинком психолог має на увазі абсолютний відхід від робочих справ і сповненої стресу рутини. Слід забезпечити собі зміну обстановки, яка дасть змогу освіжити думки і заповнити сили.

K.Fund Media публікує шість порад Андреа Боніор, як підготуватися до відпустки, уникнути розчарувань і повноцінно, по-справжньому відпочити.

1

Формуйте реальні очікування

Один з найпростіших способів зіпсувати собі відпустку – завищити очікування. З досвіду всім нам відомо, що фото із сайту готелю не завжди відповідають дійсності, на пляжах у сезон буде сила-силенна народу, і ви не встигне обійти всі музеї.

Насолоджуйтеся маленькими радощами на відпочинку
Насолоджуйтеся маленькими радощами на відпочинку. Shutterstock

Заздалегідь підготуйтеся до подібного і подумайте про речі, які ви точно отримаєте: релакс, пригоди, сон до полудня і зміна обстановки. Уже немало! Не чекайте надто багато – і вас усе приємно дивуватиме.

2

Висловлюйте вдячність

Звісно, йдеться не про щосекундні «дякую» за кожне нове блюдо. Але якщо ми будемо щиро вдячними всім причетним за те, де ми зараз і хто ми є, то зможемо відчути радість і повноту моменту. Почуття вдячності за можливість відпочити і прекрасно провести час задасть позитивний тон поїздці і вашому настрою, а отже, поліпшить загальне враження від відпустки і подарує заряд енергії та бадьорості на цілий рік.

3

Будьте гнучкими

У відпустці багато що може піти не за планом. Затримка рейсу, забута річ або тривала акліматизація можуть зіпсувати відпочинок занадто вимогливим людям.

Тому відмовтеся від позиції «все або нічого», намагайтеся бути гнучкими і пристосовуватися до обставин

Непередбачені ситуації у відпустці трапляються так само часто, як і в звичайному житті, це нормально. Дозвольте несподіванкам трапитися і на відпочинку і, можливо, у вас навіть вийде щиро посміятися над тим, що відбувається.

4

Залиште роботу на роботі

Робочий ритм продовжує тиснути на багатьох навіть на відпочинку. Ще складніше, якщо колеги залежать від ваших рішень і доводиться завжди бути на зв’язку. Але такий режим більше схожий на зміну кабінету, а не на відпустку. Оскільки вже ви зважилися виїхати на відпочинок, то намагайтеся бути там і тілом, і думками.

Працювати у відпустці – найгірша з ідей
Працювати у відпустці – найгірша з ідей. Shutterstock

Тому напередодні закінчите всі найтерміновіші справи, дайте знати колегам і партнерам, що йдете у відпустку, напишіть про це в соцмережах. Знаючи, що ви у відпустці, вас хоча б не турбуватимуть з рутинних приводів.

5

Іноді відривайтеся від екрану

Ура, ви на відпочинку! Нарешті випала нагода вдосталь посидіти в телефоні, наробити багато знімків із захопливими краєвидами та поділитися ними в соцмережах.

Але не забувайте, що відпустка – це зміна обстановки і нові враження

Але висиджуючи годинами в інтернеті, ми дивимося на ті самі профілі й обличчя, залишаючись, по суті, в такій самій обстановці, що й у повсякденному житті – жодних змін. Тому не відмовляйте собі в «соціальних задоволеннях», але спробуйте бути тут і зараз.

6

Відпочивайте осмислено

Напередодні й під час поїздки пам’ятайте, чому ви вирішили поїхати у відпустку, яку мету переслідували і що вона для вас означає. Частіше думайте, наскільки те, що ви робите і де ви є, відповідає вашим бажанням. Це допоможе добре відпочити, відновити сили і провести час із задоволенням.

Відчуйте красу кожного моменту на відпочинку
Відчуйте красу кожного моменту на відпочинку. Shutterstock

І все-таки в епоху цифрової революції, коли працювати можна, перебуваючи практично в будь-якому куточку планети, дедалі більше людей надають перевагу поєднанню відпочинку з роботою. Для цього навіть термін придумали – workation, працевідпустка.

Поділитися: