Відчувати клієнта: як Тарас Крупа заробляє на секс-іграшках

2595
K.Fund Media
Відвідувача секс-шопу можна впізнати за смартфоном

Вікна затемнені, але освітлення не приглушене. Кольорове графіті на вході натякає, що це звичайний столичний арт-підвальчик. Різнобарвна продукція контрастує з чорно-білими фотографіями у стилі «ню». На полицях немає цінників, зате біля фоторобіт вказано не тільки ім’я автора, а й посилання на його Instagram.

«Ми починали з інтернет-магазина, потім відкрилися офлайн. За вісім років з секс-шопу перетворилися на креативний простір», – розповідає співзасновник проекту «Перший LOVESPACE» Тарас Крупа.

Крім шоуруму в лавспейсі є дві локації для проведення заходів. Простора кімната з проектором для лекцій і спеціально обладнаний зал для майстер-класів з БДСМ.

Через себе

«Я люблю секс, – говорить Тарас Крупа. – До цього я успішно займався юридичним бізнесом, але коли побачив, наскільки все погано на ринку секс-іграшок, відкрив з партнером свій секс-шоп».

Кілька років пішло на формування товарного ряду. В першу чергу, Крупа відмовився від продажу неякісних лубрикантів, білизни та дешевої БДСМ-продукції. Також було вирішено виключити фейкові товари, такі як креми для збільшення грудей, парфуми з феромонами.

Одна з локацій - спеціально обладнаний зал для майстер-класів з БДСМ
Одна з локацій - спеціально обладнаний зал для майстер-класів з БДСМ. K.Fund Media

«Інші секс-шопи на цьому добре заробляють, – зізнається підприємець. – Всього ми викреслили 14 тис. товарів, що присутні на українському ринку».

Згодом Крупа сам почав підказувати постачальникам, що варто імпортувати. Іграшки, які представлені сьогодні в магазині, завезені в основному з США та ЄС. Китай – виключено.

БДСМ-товари в лавспейсі вітчизняні. Український латексний одяг вважається одним з кращих у світі – Крупа його закуповує готовим. А ось вироби зі шкіри, такі як батоги, нашийники та наручники, виготовляє сам.

«Це фінансово невигідно. Модель ляскалки, наприклад, розробляли рік. Потім ще шукав майстра, який зміг би реалізувати задумане. Але зате це якість», – розповідає Крупа.

Не з-під палки

Серед відвідувачів шоу-руму чоловіків дещо більше, ніж жінок – 55%. Часто приходять парами, хоча є і ті, хто хоче здивувати партнера, тому вибирає іграшку сам.

«Смартфон – це обов’язково. Всі наші клієнти користуються смартфонами, багато подорожують. Це сучасні просунуті люди», – каже Тарас.

Частина клієнтів соромиться зайти в офлайновий магазин і вважає за краще замовляти товар через інтернет

В онлайні основний трафік клієнтів дає Центральна Україна, і зокрема Київ.

Бути першим

Відмова від фейкових товарів сильно вдарила по продажах, але Крупа придумав вихід. Інтернет-магазин першим в Україні запропонував нічну доставку секс-товарів: її здійснювали самі власники.

Інтеренет-магазин вийшов в прибуток на четвертий рік роботи. До того моменту Тарас з партнером (прізвище не розкривається) вклали в нього більше ніж $40 тис. Але відкриття локації в офлайні спричинило нові інвестиції – $100 тис.

LOVESPACE випустив першу в Україні настільну секс-гру
LOVESPACE випустив першу в Україні настільну секс-гру. K.Fund Media

«Ці гроші ще повністю не повернулися, хоча минуло близько п’яти років. Ми пережили переїзд, а це додаткові витрати», – пояснює Тарас.

Локація в офлайні додала новий напрямок у роботі. Крупа один з перших почав проводити в секс-шопі освітні лекції та майстер-класи.

Цьому вчать

Заходи бувають різних форматів: від лекції про якісні лубриканти для гінекологів до майстер-класу з БДСМ для іменинниці.

«Часто майстер-класи замовляють на дні народження, дівочі вечірки, бувають індивідуальні заняття для медійних людей. Але це саме майстер-класи – в оренду БДСМ-локація не здається», – каже Тарас.

Крім самого Тараса, з охочими навчитися подібним практикам працюють ще кілька співробітників лавспейса. Майстер-класи замовити можуть не всі.
«Чоловічу вечірку замовити не можна. З чоловіками важко: вони сором’язливіші за жінок і п’ють», – каже Крупа.

Сторонні спікери також нерідко виступають в лавспейсі: піднімаються теми сексуального здоров’я, віку згоди, сексуального виховання підлітків та ін.

Заходи бувають різних форматів: від лекцій до майстер-класів
Заходи бувають різних форматів: від лекцій до майстер-класів. K.Fund Media

Нещодавно команда Крупи вперше взяла участь в «Кураж Базарі»: продажів майже не було, зате стенд став лекторієм. Вийти за межі лавспейса – найближча задача підприємця. Він уже випустив першу в Україні настільну секс-гру українською мовою і зараз готує лайт-версію для публічних просторів – без карток «пестощі» і «секс», тільки різноманітні «розмови». Її автор збирається просувати в столичних антикафе, а разом з нею, можливо, й освітні заходи.

Поділитися: