Від заходу до світанку: 5 найкращих книжок з тайм-менеджменту

420
ew.com
Як складати список справ на день та чому встигнути все неможливо – у світових бестселерах з управління часом

Час – найцінніший актив. Втім люди не завжди правильно ним розпоряджаються. За даними консалтингової компанії Censuswide, майже 30% свого життя людина просто сидить на місці – в офісі, або вдома. Більше 40% часу – користується гаджетами, а на заняття спортом, спілкування з близькими та секс витрачає лише 7%.

K.Fund Media рекомендує п’ять книг, які допоможуть змінити цю статистику та вміло планувати свій час.

 «Як привести справи до ладу. Мистецтво продуктивності без стресу», Девід Аллен

Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity, David Allen

«МИФ», 2016

Девід Аллен – гуру тайм-менеджменту у США. Видання New York Times називає його систему управління часом Getting Things Done – однією із найпопулярніших у світі. В її основі – вміння правильно ставити пріоритети та розподіляти завдання. У своїй книзі Аллен розповідає, як чітко вибудувати алгоритм виконання будь-якого завдання. Автор пропонує розділити цей процес на п’ять етапів: збір інформації, її обробка, організація робочого процесу, аналіз можливих проблем та дія. Такий підхід допоможе швидко виконати будь-яке завдання, пише Аллен. Книга пережила сім перевидань у США та три російською мовою.


«Вийди із зони комфорту. Зміни своє життя. 21 метод підвищення особистої ефективності», Брайан Трейсі

Eat That Frog!: 21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time, Brian Tracy

«МИФ», 2014

Забудьте про гидливість і одразу з’їжте жабу. Це радить зробити автор книги Брайан Трейсі. Звісно,  це не стосується гастрономічних уподобань, а пов’язано з налаштуванням до роботи. Жабою автор книги називає найнеприємніше та найважче завдання, що потрібно зробити протягом дня. Головна ідея книги – виконувати найважчі справи потрібно у першу чергу. Такий підхід до справ знизить відчуття стресу, пише Трейсі. Також у книзі є 21 порада, що допоможе швидше виконувати роботу та більше часу проводити з рідними та близькими. Робота Тресі – світовий бестселер, що перекладений 40 мовами. Він розійшовся тиражем більш як 1,2 млн примірників.


 «Чек-лист. Як уникнути дурних помилок, що ведуть до фатальних наслідків», Атул Гаванде

The Checklist Manifesto: How to Get Things Right, Atul Gawande

«Альпина Паблішер», 2014

Сьогодні потрібно більше знати, швидше навчатись та виконувати більше роботи. Усе це призводить до найпростішого – забудькуватості. Саме забудькуватість руйнує наші плани та будь-які намагання займатись тайм-менеджментом, пише автор. Впоратись із всім Гаванде радить завдяки чек-листу. Тобто списку, який містить усі завдання. Книга складається з правил, що допоможуть правильно складати список справ на день та історій підприємців, що впорядкували свій бізнес завдяки чіткому плануванню. Вже протягом кількох років книга знаходиться у топі продажів сайту Amazon.


«30 днів, що змінять ваші звички та життя», Марк Реклау

30 Days – Change your habits, Change your life: A couple of simple steps every day to create the life you want, Marc Reklau

CreateSpace, 2014

Будь-які справи можна зробити набагато швидше, ніж нам здається, пише Реклау. Його книга – це розповідь про те, як протягом 30 днів змінити своє життя завдяки правильному тайм-менеджменту. Користуючись дослідженнями з нейробіології та позитивної психології, автор ділиться порадами, що допоможуть змінити ваше життя на краще. Наприклад, навчитись казати слово «Ні». «Встигнути все – неможливо, змиріться з цим», – пише Реклау.


«Як працювати по 4 години на тиждень і при цьому не стирчати в офісі “від дзвінка до дзвінка”, жити де завгодно і багатіти», Тімоті Ферріс

The 4-Hour Workweek: Escape 9-5, Live Anywhere, and Join the New Rich, Timothy Ferriss

«Добрая книга», 2009

В середньому люди проводять на роботі по 40 годин на тиждень. Та чи дає це бажаний результат, запитує автор. Ферріс переконаний, що досягати успіху можна працюючи лише по 4 години на тиждень. Його формула щастя – не відкладати здійснення своїх мрій на потім. «Дехто живе у в’язниці власних бажань все життя», – пише автор. Така «в’язниця» знижує працездатність і призводить до емоційного вигорання та депресії. Книга складається із 50 практичних порад, що допомагають правильно розпоряджатись своїм часом. Автор радить віддавати деякі свої справи на аутсорсинг та не гнатись за великою зарплатнею. Ідеї Ферріса оцінили читачі. Книга стала бестселером New York Times, і займає перше місце у топ-продажів Amazon.com

Поділитися: