Від візерунків до джерел: як сім’я інженерів заробляє на хустках із розписом

2005
K.Fund Media
На старт проекту було витрачено 40 тис. грн.

Київські інженери Анна Семенова та Іван Пунін пішли з професії заради виробництва листівок із зображенням Петриківського розпису. А через пару років барвисті старовинні візерунки перекочували з листівок на тканину. Так з’явився проект «Візерунок» – виробництво українських шовкових хусток на основі етнічного малюнка.

За державу прикро

«У якийсь момент ми зрозуміли, що наше творче начало бере гору, – розповідає Семенова. – Почали знайомитися з українськими художниками, замовляти у них картини, за мотивами яких ми випустили спочатку листівки. Їх досі можна знайти в продажу. Але потім подумали: чому б не переносити ці картини на натуральні тканини, наприклад, шовк?»

Визерунок
K.Fund Media

Зараз проекту «Візерунок» два роки. На момент створення на ринку були представлені вироби російської «Павлопосадской платочной мануфактуры» та китайські підробки всіляких мануфактур.

«Нам хотілося, щоб на ринку з’явилися українські хусткові вироби, – пояснює Анна Семенова. – Спочатку майстри-художники розробили принти. Далі постало питання виготовлення. І тут ми натрапили на труднощі з пошуком виробництва».

Підприємці обдзвонили кілька підприємств, але всі вони давно перепрофілювалися. Наприклад, Черкаський шовковий комбінат на початку 90-х перейшов на виготовлення тканин для пошиття предметів обмундирування, а Дарницький шовковий комбінат працює тільки зі штучними тканинами.

Проблеми виробництва

Підприємці-початківці надсилали запити на виробництва Китаю, Індії, але або якість полотен, або передача кольору в підсумку не влаштовували. З часом Пунін і Семенова вийшли на Vicoseli – єдину компанію в Україні, яка наносить зображення  на натуральні тканини. При цьому якість не гірша, ніж у фотографій з глянцевих журналів.

Уклали контракт, замовили в Італії шовк і стали працювати

Схема виробництва така: Пунін і Семенова створюють ескіз і загальну схему візерунка. Потім художник пише картину, процес може зайняти до двох місяців. Готовий малюнок оцифровують самі засновники проекту, на його основі створюють кілька кольорових моделей і передають макет на виробництво. І нарешті друкують «картину» на рулоні тканини, яку потім там саме кроять і підшивають.

На старт компанії подружжя витратило 40 тис. грн. З них 35 тис. грн пішли на виробництво і 5 тис. грн – гонорар художникам.

Зараз підприємці співпрацюють з відомими вже українськими художниками Петриківського розпису: Олесею Вакуленко та Катериною Дяченко. Було і разова співпраця з Галиною Василишин-Тимофтевич – авторкою писанок з Західної України.

Шлях до розширення асортименту

Продукція «Візерунка» приваблює закордонних покупців.

«У нас на першій виставці іноземці розкупили 70% товару», – згадує Семенова.

Як рекламний інструмент підприємці залучили Facebook. Допомогло і сарафанне радіо.

Підприємці також двічі брали участь у фестивалях Made In Ukraine влітку і восени 2018 року

Хоча, за словами засновників, на виставках продажі не дуже великі: в середньому продалося по 15 одиниць товару на кожній виставці. Покупцям товар подобається, але відлякує ціна: від 600 до 1900 грн. Також товар реалізується в мережах українських офлайнових магазинів і на інтернет-майданчиках.

Визерунок
K.Fund Media

Зараз конкуренція посилилася, але підприємців це не лякає. Вони впевнені, що знайшли свою нішу.

Сьогодні компанія реалізує сумарно 10-15 одиниць на місяць. У планах Анни та Івана – залучити до розробки принтів більше різностильових художників, розширити асортимент аксесуарів (годинники, прикраси, ремені тощо). Також пара мріє відвідати передові хусткові виробництва в Європі, Китаї, Індії, Монголії.

Поділитися: