Від появи ФБР до надлюдини: найкращий нон-фікшн 2017 року за версією Amazon

149
bbc.co.uk
Реальність часом не менш гостросюжетна, ніж вигадані історії

«Чорна п’ятниця» принесла Amazon $2,4 млрд, завдяки чому вартість активів компанії сягнула 12-значної суми. Онлайн-ритейлер, що сьогодні доставляє найширший спектр товарів, на старті був електронним магазином книг з амбіцією стати найбільшим сховищем літератури.

Наразі ресурс має у розпорядженні близько 3,4 млн найменувань. Щось свіженьке на його віртуальних полицях з’являється щоп’ять хвилин.

Редактори Amazon вже традиційно обрали топ-20 найкращих книг року. Переважна більшість їхніх цьогорічних фаворитів – повісті. Але є також і нон-фікшн, від якого застигає кров і перехоплює дихання.

«Убивці повного місяця. Царство терору та поява ФБР», Девід Ґренн

Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI, David Grann

Журналіст The New Yorker Девід Ґренн розгортає перед нами одну з найстрахітливіших сторінок історії США. Сто років тому члени індіанського племені осейдж несподівано й стрімко почали багатіти, тому що на території їхньої резервації у штаті Оклахома знайшли нафту. Після цього їх одного за одним почали вбивати. Місцеві правоохоронці не поспішали шукати винуватців 60 смертей. Одна з головних героїнь книги Моллі Буркхарт втратила трьох сестер та матір. Але замість тікати, рятуючи себе, жінка звернулася до щойно утвореного Федерального бюро розслідувань. Його молодий та завзятий директор Джей Едґар Гувер прагнув, щоб ФБР впоралося зі своїм першим завданням якнайефективніше, тож взяв у команду колишнього техаського рейнджера та індіанця. Згуртувавшись із постраждалими, вони врешті розкрили таємничу змову.


«Американський вогонь: любов, підпал і життя на землі, що зникає», Моніка Гессе

American Fire: Love, Arson, and Life in a Vanishing Land, Monica Hesse

Підпал – дивний злочин. У США зловмисників ловлять лише у 17% таких випадків. У березні 2013 року журналістка газети The Washington Post Моніка Гессе вирушила в зубожілий округ Аккомак (Вірджинія, США), щоб висвітлити справу про 76 загадкових пожеж. Автомеханік Чарлі Сміт, в минулому пожежник-волонтер, заради Тоні Бандік – вдумливої й загадкової жінки з тяжкою долею – спустив в унітаз усі свої запаси кокаїну. Він хотів змінитися заради неї і запропонував їй стати його дружиною. Та погодилася. Їм було добре разом, вони готувалися до весілля. Але одного вечора пару спіймали біля будівлі, яка тільки-но зайнялася. У суді в кожного з них була своя версія розвитку подій (Тоні до останнього наполягала на своїй невинуватості), але обидвоє казали, що Чарлі підпалював ті будинки через кохання. «Кохання – дивна річ: це тимчасове божевілля, оптимістична омана. Вогонь – стихія пристрасті, яка приваблює, навіть коли знищує», – пише авторка.


«Homo Deus: Коротка історія завтрашнього дня», Ювал Ной Харарі

Homo Deus: A Brief History of Tomorrow Hardcover, Yuval Noah Harari

Саме наша здатність вбачати у своїх діях та думках певний сенс сприяла поступу нашого біологічного виду і численним відкриттям, вважає історик Ювал Ной Харарі. Його книга «Sapiens» про історію розвитку людства стала бестселером New York Times і мастрід у Кремнієвій долині. Нова праця ізраїльського мислителя – це вже погляд у майбутнє. Він стверджує, що ми є свідками епохи кардинальних змін: вперше війни, епідемії та голод з неконтрольованих стихійних явищ перетворюються на проблеми, які мають політичне рішення; вперше більше людей помирає від переїдання, ніж від недоїдання; вперше кількість випадків суїциду перевищує кількість убитих унаслідок бойових дій, терактів та злочинів. Автор переконаний, що у ХХI столітті головною релігією стане гуманізм, що скидає з п’єдесталу Бога і плекає ідею надлюдини. Саме гуманізм, за словами Харарі, спонукатиме нас до пошуку безсмертя та створення нових форм життя.

Поділитися: