Від домашньої варки до бренду: як Сергій Олійник перетворив хобі на прибутковий бізнес

10778
K.Fund Media
Перше крафтове пиво він зварив у власній ванній кімнаті

Своє перше пиво Сергій Олійник зварив у власній ванній кімнаті. На домашній 30-літровій пивоварні. Пиво розсмакували численні друзі. З тих пір багато чого змінилося – пара сотень пляшок «для себе» перетворилися на проект з великим потенціалом, який уже встиг заявити про себе на українських фестивалях. Своє дітище Сергій назвав мрійливо, але зі змістом – Rocket Brew.

Стартовий капітал

Стартовий бюджет для домашнього виробництва пива вийшов близько 30 тис. грн. Сама пивоварня обійшлася Сергію в 15 тис. грн, на інгредієнти для однієї варки (30л) йшло близько 1 тис. грн. Додаткові аксесуари «потягнули» на кілька тисяч гривень (бродильні ємності, ареометри, тара і багато іншого). Важливу роль в пивоварінні грає використання «правильної» води з певними характеристиками, проточна або бутильована вода не дадуть необхідної якості. Вода зі свердловини друзів виявилася в самий раз.

K.Fund Media

Результатом варки у 30-літровій домашньої пивоварні стає 20-23 літрів пива – а значить, кінцевого продукту виходить мало, це підвищує його вартість і, звичайно ж, цінність.

«Я ніколи не любив пластик. Навіть коли варив вдома для себе, купував скляні пляшки і розливав у них. Дизайнерське минуле знову дало про себе знати – ідея бренду, назви, етикетки, зовнішній вигляд сайту – все моє», – поділився пивовар.

Коли ти протягом шести-восьми годин вариш пиво, а потім близько місяця чекаєш на нього (а разом з тобою – і численні друзі), то 60 пляшок по 0,33 л, отримані в результаті, випиваються дуже швидко. Максимум два вечори в товариській компанії – і партії пива наче й не було.

Вчитися і ще раз вчитися

«Мені стало цікаво максимально заглибитися в питання. Я почав експериментувати із незнайомими видами солоду, хмелю, ваніллю, какао-бобами і т.д. В цей же час я прийшов до думки, що мені не вистачає знань у фінансовій області. Мова йшла не про нестачу знань і практики, а скоріше про систематизацію. До того ж навчання – це нетворкінг, а значить, ідеальне середовище для реалізації. Я вибрав МІМ», – розповів Сергій Олійник, зазначивши, що зараз завершив навчання за програмою pre-MBA «Бізнес», але, можливо, вже наступного року повернеться до альма-матер, вчитися на MBA.

K.Fund Media

Одночасно було прийнято рішення набиратися системних знань не тільки в напрямку бізнесу, але і в напрямку пивоваріння. Так Сергій відправився на курси для пивоварів від VARVAR (відома київська крафтова пивоварня).

Збіглося ідеально. Одні вихідні – навчання у МІМ, наступні – VARVAR. І всі вихідні зайняті, та й п’ятниці теж, але з користю», – сміється Сергій. Курси пивоварів дали можливість отримати детальні знання про процес створення напою, а МІМ наштовхнув на думку масштабувати домашнє виробництво в серйозне варіння пива контрактним способом*.

* Контрактна варка – оренда потужностей сторонньої пивоварні для особистих варок.

Якоїсь миті я зрозумів, що готовий варити пиво в серйозніших масштабах

Випускним проектом Сергія по завершенню навчання за програмою pre-MBA в МІМ став бізнес-план зі створення власної броварні. Він каже, що дотримується його й досі. Єдина відмінність – передбачався пошук співробітників, а виявилося, що нікого не потрібно шукати. Після презентації пива на фестивалях пішли пропозиції охочих приєднатися до проекту.

Про особливості виробництва

Коли орендував обладнання, треба задуматися про інгредієнти.

Я патріот, але не є прихильником використання української сировини – віддаю перевагу сировині іноземних виробників.

«Мені здається, при наявності перевіреної світової сировини, використання базових українських інгредієнтів, без сумніву, позначиться на кінцевій якості напою не в кращий бік. В основному я віддаю перевагу німецькому солодові, американському хмелеві та французьким дріжджам. Різниця відчутна, як за якістю, так і за вартістю. Вважаю, що немає сенсу економити на сировині, коли є можливість робити якісний продукт», – пояснив Сергій.

Космічний старт

13 грудня 2017 року – офіційний день народження Rocket Brew. В цей день пройшла перша велика, не домашня, варка.

«Всі три перших сорти, зварені на професійному обладнанні пивоварні – домашні напрацювання. Я їх просто масштабував. Зараз працюємо над кількома новинками», – пояснив пивовар. Просуванням продукту до сьогоднішнього дня ніхто особливо не займався, працює сарафанне радіо. Сергій упевнений, що з урахуванням попиту можна варити і більше – людям подобається.

K.Fund Media

Пиво живе чи порошкове?

На думку творця Rocket Brew, «живе», «порошкове», «пиво дводенного зберігання» – це брудна гра на непоінформованості людей.

«Я не варю ані «живе», ані «мертве» пиво, я варю якісне і з певними традиціями, що склалися десятиліттями. Дуже радий, що останнім часом український поціновувач пива став частіше замислюватися про те, що він вживає і як, а значить – дружна команда (повірте, це дійсно так) крафтових пивоварів України на правильному шляху», – розповів він.

Певні стилі пива за умов правильного зберігання можна вживати і за кілька років

Сергій жартує: «Я не бачив жодної людини, у якої залежалося би пиво». Пізніше він пояснив, що не так давно, з особливої ​​нагоди, відкрив пляшку, яку зварив ще вдома, 9 місяців тому. Як і очікувалося – воно було придатним і смачним.

Поділитися: