Vestas інвестує в сонячну енергетику для створення гібридних турбін

141
www.ft.com
Виробництво і накопичення електроенергії з відновлюваних джерел може повністю позбавити потреби у викопному паливі

Найбільший виробник вітрогенераторів Vestas Wind Systems A/S, партнер Tesla, планує зайнятися виробництвом сонячних електростанцій і батарей. У планах компанії – створити гібридні турбіни для вироблення й накопичення вітрової та сонячної енергії.

«Ми розширюємо сферу застосування альтернативної енергетики», – уточнив генеральний директор Vestas Андерс Руневад.

«Зелене» світло майбутнього: 3 книги про перспективи енергетики від інноваторів

За його словами, зростаючий ринковий попит на гібридні турбіни дає компанії «нове джерело доходу, яким необхідно скористатися».

Турбіна дає змогу накопичити вироблену сонячну і вітрову енергію для цілодобового використання. Особливо в безвітряні ночі, коли сонячні батареї й вітряки фактично не приносять користі. В результаті потреба у викопному паливі мінімізується, впевнені у Vestas.

На думку Руневада, ринкова частка гібридних турбін становитиме близько 2 ГВт від 11,2 ГВт сумарної потужності вітрових генераторів, що виробляє компанія (за даними на 2017 рік).

Минулого року Vestas уже почав будівництво першої гібридної електростанції в Австралії. Одним з партнерів проекту виступила Tesla, встановивши на континенті найбільшу в світі літій-іонну батарею.

«Зелена» енергія витісняє виробників теплової енергетики.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: