Верховна Рада на рік скасувала ПДВ та акциз на ввезення електромобілів

122
itc.ua
У 2018 році українські покупці електрокарів заощадять €109 на акцизі

У четвер, 7 грудня, Верховна Рада України прийняла рішення про скасування ПДВ і акцизу на ввезення електромобілів строком на один рік – до кінця 2018-го.
Це випливає зі стенограми пленарного засідання українського парламенту.

Спочатку депутати внесли зміни до Податкового кодексу (законопроект №6776-д), згідно з якими ПДВ і акциз на імпорт електрокарів скасовувалися на цілих п’ять років – до кінця 2022 року включно.

Однак під час голосування за проект держбюджету Рада обмежила термін пільгового ввезення електромобілів одним роком.

Китайський конкурент: Ван Чуаньфу посуває Ілона Маска

Зі скасуванням ПДВ імпортовані електрокари подешевшають на 20%. Крім того, у 2018-му українським покупцям машин з електродвигуном не доведеться платити акциз, що становить €109.

За даними autocentre.ua, запроваджені пільги знизять вартість б/в електромобіля Nissan Leaf, на який припадає левова частка українського імпорту електрокарів, з $14-17 тис. до $12-16 тис. (з урахуванням платежів за доставку).

В середині листопада AUTO-Consulting повідомляв, що в Україні кількість машин з електродвигуном вже перевищила 4 тис. одиниць.

Як ми писали раніше, влада Дубая звільнила місцеві електромобілі від плати за парковку і заправку, а також зняла з місцевих покупців машин з електродвигуном усі мита.

Разом із тим Shell до 2020 року побудує в Європі 400 зарядних станцій для електромобілів.

 

Джерело: Верховна Рада
Поділитися: