Венесуела заробила $735 млн у перший день випуску криптовалюти Petro

153
zik.ua
Країна сподівається вийти з економічної кризи і подолати американські санкції, заробивши на продажу токенів

У перший же день попереднього продажу венесуельська криптовалюта Petro заробила $ 735 млн. Про це у вівторок повідомив президент Венесуели Ніколас Мадуро.

Запуск власної криптовалюти повинен допомогти американському державі подолати наслідки фінансових санкцій з боку США і побороти затяжна економічна криза з гіперінфляцією національної валюти, повідомив Мадуро.

«Сьогодні народжується валюта, яка зможе перемогти Супермена (мова йде про США. – K.Fund Media)», – зазначив глава держави.

Тест: хто ви в світі криптовалют

Блокчейн-експерти сумніваються в здатності Petro залучити значні інвестиції. При цьому лідери політичної опозиції Венесуели назвали продаж токенів незаконним, адже будь-які державні позики повинен затверджувати парламент.

Криптовалюта забезпечена природними ресурсами країни, зокрема нафтою. Загалом планується випустити 100 млн токенів вартістю близько $6 млрд, як раніше повідомляв Мадуро.

Точна інформація про інвесторів, як і вартість криптовалюти, наразі не розголошуються. Публічний продаж токенів розпочнеться наступного місяця.

Венесуела сподівається залучити інвесторів зі США, Катару, Європи й Туреччини, зазначив суперінтендант з питань венесуельської криптовалюти Карлос Варгас.

Petro вже можна розплатитися в деяких сферах туризму, а також використовувати в торгівлі нафтою і бензином, уточнив Мадуро.

Нагадаємо, що в Малайзії компанія випустить першу криптовалюту, сертифіковану шаріатом.

А в США стартував перший інвестиційний рейтинг криптовалют.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: