Вдала співбесіда: таємниці 21-річних близнюків – нових співробітників Apple

753
Business Insider
Нещодавні випускники Каліфорнійського університету в Беркли Камерон і Тайлер Хаберман отримали роботу в компанії своєї мрії одразу після закінчення вузу

У вересні 21-річні Камерон і Тайлер Хаберман – близнюки, народжені із різницею всього у 1 хвилину, почнуть свою кар’єру в Apple.

Молоді люди отримали можливість потрапити в компанію через Програму фінансового розвитку Apple (FDP) – свого роду інтернатуру для талановитих студентів. Мета програми – пошук співробітників для нетехнічних підрозділів компанії. Після 12-тижневої практики найкращі студенти мають шанс приєднатися до команди.

До порад братів Хаберман як треба поводитися на співбесіді варто прислухатися. Їх взяли на роботу, хоча Тайлер запізнився на інтерв’ю, а Камерона вкусила бджола прямо під час співбесіди.

Розкажіть інтригуючи історію

Вихідці з «робочого класу» Хабермани вважали, що їм не місце в індустрії high technology саме через походження. Так було раніше. Тепер вони впевнені, що персональна історія допоможе при проходженні співбесіди.

berkeley.edu

Брати виросли в Вісейлії (Центральна Каліфорнія) – робочому містечку, де сім’ї живуть поколіннями, а освіта не є пріоритетом, на відміну від зброї, наркотиків та приналежності до кримінальних угрупувань.

До Каліфорнійського університету в Берклі вони потрапили після екскурсії для відмінників. Близнюки зізнаються, що не відразу відчули себе «у своїй тарілці». Близько 20% їх однокурсників були іноземцями, а вони ніколи не літали літаками. Їх батько ремонтує комп’ютерну техніку, а мати працює помічником бакалійника. Але брати добре зарекомендували себе в університеті, брали участь у різних заходах, почали цікавитися фінансами, і в підсумку вступили до Школи бізнесу Хаас.

3 дивних питання під час співбесіди та розумні відповіді на них

За словами Камерона, перед інтерв’ю в Apple кожен із братів готував по три історії зі свого минулого. Кожна з них ілюструвала та розкривала ті якості, які вони хотіли продемонструвати. «Не розповідайте історій, які від вас очікують почути. Розкажіть свою. Вона виявиться саме тією, якої від вас чекають», – коментує Камерон.

Виконайте домашнє завдання

«Неможливо перестаратися із підготовкою. Я вважаю, що ми були більш ніж готові до будь-якої ситуації», – вважають Хабермани.

Перед другим етапом інтерв’ю брати ретельно переглянули веб-сайт Apple, щоби скласти уявлення про цінності та місії компанії, детально вивчили продуктову лінійку.

berkeley.edu

Також вони використовували інформацію ресурсу Glassdoor, на якому люди діляться досвідом проходження інтерв’ю в різних компаніях і розміщують варіанти відповідей на специфічні питання.

Здивуйте рекрутерів неочікуваним питанням

Практично завжди наприкінці співбесіди інтерв’юери дають кандидатам можливість поставити питання. На думку братів, це шанс показати, що претендент «виконав домашнє завдання» і можливість продемонструвати так звані soft skills. Улюблене питання Камерона: «А які у вас були кар’єрні плани, і як вони змінилися з тих пір?»

Якщо інтерв'ю проходить успішно, Тайлер рекомендує направити розмову в дружнє русло.

Наприклад, запитати інтерв’юєра про хобі, плани на вихідні або про те, як вони проводять час з колегами поза роботою.

«Основна мета – бути не роботом, а людиною, і не обмежуватися механічними відповідями».

Напишіть супровідного листа, навіть якщо його не вимагають

Деякі технічні компанії не просять надсилати супровідного листа. Але серйозно налаштований кандидат повинен неодмінно його написати. Це продемонструє бажання справити хороше враження і готовність витратити сили і час, навіть якщо цього від вас не вимагають.

Вам буде цікаво: Які публікації у соцмережах можуть вартувати роботи і як цього уникнути

 

За матеріалами: Businessinsider

 

Поділитися: