Вчися, напружуйся, насолоджуйся: 5 бізнес‑правил Ольги Гуцал

1770
K.Fund Media
Успішна підприємниця розповідає про уроки, які винесла для себе після багатьох років у бізнесі

Ольга Гуцал 25 років займається бізнесом. Вона власниця компанії «Каміон-Оіл» та ювелірного салону «Абрикос». В рамках форуму SUP Day Forum 2018, організованого Спілкою українських підприємців, Гуцал виступила з лекцією «Бізнес майбутнього» – розповіла про правила, які вважає принциповими для кожного бізнесмена. K.Fund Media записав головне.

1

Не бійся

Легше й спокійніше за все нічого не робити і жити з думкою «де народився, там і знадобився». Нам вбили в голову, що ми маленькі та нікому нецікаві люди, але це не так. Світ не просто відкритий – він сидить і чекає, поки ми до нього прийдемо зі своїми ідеями, роботами, командами. Тому не треба боятися.

K.Fund Media

Для себе я виробила правило, яке допомагає мені боротися зі страхами. Я боюся висоти і темряви. Мені страшно йти по довгому коридору та вимикати за собою світло.

Я пояснила це виконробу, який будував для мене будинок, з проханням відмовитися від довгих коридорів. А він мені каже: «Яка проблема?! Вам просто потрібно зробити кнопку вимикача біля ліжка». З того часу в мене у всіх кімнатах горить світло доти, доки я не ляжу під ковдру і не вимкну його.

Це дало мені розуміння, що будь-який великий страх потрібно розбити на маленькі частини, виділити те, чого боїмося та обійти, побороти, змінити це – все що завгодно, нічого не соромно в цьому сенсі. Такий підхід допомагає рухатися далі всупереч внутрішнім страхам.

2

Не заздри

У багатьох підручниках з менеджменту написано, що бізнесмени та підприємці повинні знати все про своїх конкурентів. Бачити їх невдачі і не повторювати їх. Бачити, що у них вийшло, і використовувати це у своїй справі. Я принциповий противник цієї позиції. Мені плювати на конкурентів. Я не те щоб їх не боюся – я їх дуже поважаю.

Серед моїх конкурентів є видатні компанії: але яка мені різниця, що вони роблять?!

Я звичайна жінка, нас на землі таких 3,5 млрд. Як ви думаєте, який би у мене був шанс, якби я постійно думала, хто з них є моїми конкурентами?!

3

Вчися

Навчитися бізнесу завдяки літературі неможливо. За той час, поки книга з розумними думками та кейсами буде опублікована, світ багато разів зміниться. Швидкість зміни така, що ми не встигаємо вчитися й усвідомлювати нове.

K.Fund Media

Ми перечіплюємося і падаємо, потім піднімаємося та йдемо далі. Але часто у нас не вистачає часу навіть подивитися, об що ми перечепилися, так швидко все відбувається.

Єдиний спосіб вчитися – це слухати і дивитися. Якщо є навколо люди, розумніші та успішніші ніж ви, тримайтеся за них міцно та черпайте якомога більше інформації від них. Ніяким іншим способом навчитися ми вже не встигаємо.

4

Напружуйся

Багато людей витрачають своє життя на повільне розуміння, відтворення, узгодження, нетворкінг… Так, це теж потрібна справа, тільки не кажіть при цьому, що це частина бізнесу. Говоріть як є: «Я чотири години на день працюю і 20 відпочиваю». Ви маєте повне право – це ваше життя. Але тоді не чекайте результатів.

Для того, щоб щось отримати, потрібно піти і зробити. І робити це кожен день – з ранку до вечора

У компанії Amazon середня тривалість робочого дня керівного складу – 16-18 годин. Не тому що у них це записано в контракті, а тому що від них очікують перевищення того, за що їх найняли. Життя бізнесмена – це постійне бажання робити більше, ніж ти намітив.

K.Fund Media

5

Насолоджуйся

Уявіть собі, що гроші – це собаки, і якщо ви їх не любите – вони не люблять вас навзаєм. Гроші хочуть, щоб їх витрачали та отримували від них задоволення. На що ви їх витратите, це ваша справа, але я дуже раджу більше подорожувати. Відвідуйте нові країни, міста і не лише обходьте всі визначні пам’ятки, а дивіться, як там живуть люди. Тому що все, що навколо нас, – це бізнес.

Поділитися: