Вчені отримали ембріони з ДНК майже вимерлого білого носорога

490
www.shutterstock.com
Німецькі генетики розраховують, що перше «пробіркове» дитинча північного білого носорога народиться в найближчі три роки

У Берліні вчені Інституту досліджень тварин і дикої природи імені Лейбніца (Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research) вперше в історії в лабораторії вивели ембріони носорога, повідомляє AFP.

Генетики отримали гібридні ембріони, використовуючи сперму вимерлих самців північного білого носорога і яйцеклітину самок південного білого носорога.

Мета цього наукового проекту – врятувати від зникнення північного білого носорога. Останній самець цього підвиду помер кілька місяців тому, а в національному парку Кенії живуть дві самки – останні представниці виду. Але вони, на жаль, безплідні.

Світло в кінці тунелю: як вчені борються з невиліковними захворюваннями

При цьому німецькі біологи сподіваються, що перше «пробіркове» дитинча північного білого носорога з’явиться на світ упродовж найближчих трьох років. Вагітність у носорогів триває 16 місяців.

Дослідники розраховують, що самки південного білого носорога зможуть стати сурогатними матерями для імплантованих ембріонів північних родичів.

Для отримання повноцінних ембріонів північного білого носорога вченим необхідно витягти яйцеклітину з двох останніх самок. Це дуже ризикована процедура, оскільки тваринам доведеться пережити 2-годинний наркоз.

Як ми писали раніше, у США людині вперше в історії імплантували коректор ДНК.

7 молодих вчених-біологів, які можуть перевернути світ.

Поділитися: