Вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили штучний інтелект (AI), який вміє розпізнавати депресію в природній розмові з людиною, повідомив Psychology Today.
Автори розробки – троє дослідників MIT: Тука Алханай, Джеймс Гласс і Мухаммед Гессемі. Нейронна мережа може діагностувати у співрозмовника депресію на основі моделювання наслідків у процесі сканування мови і за характерними мовним шаблонами.
Цифрова медицина за версією Bayer: як штучний інтелект і технології зцілюють людей
Сьогодні в базі AI є 142 записаних бесіди з пацієнтами MIT, які й лягли в основу «навчання». Модель пройшла три види тестувань. Перші – точність прогнозів на основі текстових і аудіоматеріалів.
Потім дослідники перевірили результативність AI незалежно «від запитання і часу його озвучення». І врешті команда MIT перевірила моделювання тимчасових змін інтерв’ю.
Нейронна мережа дає змогу зробити крок уперед у розробленні нового інструменту для допомоги лікарям у діагностуванні депресії.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно від недуги страждають близько 300 млн осіб, а 800 тис. з них вчиняють самогубство.
Як ми вже писали, IT-гіганти Кремнієвої долини наймають творчих людей для розробки AI.
Google попереджає користувачів про повені в Індії за допомогою AI.