Вбивця URL: Google переглядає концепцію веб-адрес

390
www.wired.com
Chrome відзначає своє 10-річчя черговим радикальним поліпшенням інтернету

Браузер Chrome від Google відзначає свої десять років абсолютним лідерством на ринку, агресивним просуванням веб-шифрування https і черговою революцією. На цей раз радикальні зміни очікують URL-адреси, пише Wired.

URL, або уніфікований покажчик ресурсів- це ті самі веб-адреси, які ви використовуєте щодня, наприклад, kfund-media.com.

Вони направляють браузер за списком унікальних DNS, щоб користувач не морочив собі голову складними протоколами маршрутизації і рядками чисел.

Однак інтернет зростає. До колись зрозумілого слова-двох тепер додається ще рядок-інший нісенитниці. Тут і бажання інтернет-маркетологів точно знати, звідки до них прийшов читач – з поштової розсилки або партнерського сайту. І компоненти, які перенаправляють користувача на посадкову сторінку спонсора.

У мобільному браузері повні посилання тим більше не вміщуються.

Час змін: вісім оновлень від Google з конференції Google I / O 2018

Геніальний винахідник скорочувача посилань з одного боку, полегшив життя мільярдам чесних користувачів, а з іншого, зіграв на руку десяткам мільйонів шахраїв. Тепер можна не міняти ‘a’ латинки на “а” кирилиці, щоб відвести читача на шкідливий сайт – досить короткого посилання. Зловмисники імітують чесні сайти, роблять фішингові схеми, маскують завантаження шкідливого ПО.

У Chrome впевнені, що час змінювати ситуацію.

Адрієнн Портер Фелт
news.virginia.edu

«Людям складно зрозуміти URL-адреси, як їх читати, яким можна довіряти», – говорить керівник групи розробників Chrome Адрієнн Портер Фелт.

«Я не думаю, що URL-адреси – це хороший спосіб ідентифікації сайту. Час створити ідентифікатор, зрозумілий всім. Щоб кожен розумів, що представляє конкретний сайт і чи можна йому довіряти. Але це означає кардинальні зміни в способі відображення URL і процесі ідентифікації».

Дискусії про альтернативу нинішнім URL йдуть роками, і оптимальний варіант все ще не знайдено.

У 2014 році Chrome тестував функцію форматування origin chip: показувався тільки основний домен, інша частина URL була прихована в рядку браузера. Експеримент похвалили за спрощення ідентифікації, проте критика переважила, і Google відкотив глобальний запуск функції.

«Origin chip став нашим пробним виходом «у відкритий космос». Відгуки стали у нагоді в наступних розробках», – говорить Портер Фелт.

Технічний директор Chrome Паріса Тебріз визнається, що ще більше критики викликало впровадження протоколу https і виділення незашифрованих сайтів як «ненадійних». Розробники активно працювали з командами інших браузерів, і в підсумку ідея базової безпеки мережі перемогла.

У Chrome очікують, що фінальне рішення URL з’явиться восени-навесні.

З 15 лютого Chrome блокує неналежну рекламу.

Поділитися: