Важливо знати: як YouTube, Facebook і Snapchat управляють нашою увагою

176
Чому технології керують людиною

Технологічні компанії добре розуміють психологію людини, тому роблять нас залежними від себе. У цьому впевнений дизайн-мислитель Трістан Харріс. Він працював у Google на посаді спеціаліста з етики дизайну та вивчав, як не перетинаючи межу пристойності управляти думками людей.

На міжнародній лекції TED Харріс пояснив, що роблять YouTube, Facebook і Snapchat, щоб управляти нашою увагою та чому це погано.

«Коли ви бачите повідомлення на телефоні, то починаєте думати про те, про що не збиралися думати. Якщо відкриваєте повідомлення, то змушені витратити деякий час на те, що ви, можливо, навіть не збиралися робити. Говорячи про технології, ми маємо на увазі безмежні можливості. Але вони розвиваються не хаотично. Є конкретна мета, прихована від сторонніх і переслідувана усіма будь-коли створеними технологіями. Суть її в тому, щоб заволодіти нашою увагою», – говорить Харріс.

Як приклад він наводить YouTube. Фахівці цього сервісу придумали автовідтворення наступного відеоролика, щоб люди витрачали на нього максимум свого часу.

Вміє чіпляти увагу користувачів і новинна стрічка Facebook. За словами Харріса, вона збудована таким чином, щоб в першу чергу показувати надмірно емоційні та навіть гнівні повідомлення – це викликає інтерес.

У Snapchat, популярному серед американських підлітків месенджері, придумали функцію, яка показує скільки днів поспіль дві людини спілкувалися одна з одною. Таким чином вони мотивували підлітків намагатися підтримати цей показник. Набравши 150 днів безперервного спілкування, вони навряд чи захочуть все обнулити.

«Я не знаю актуальнішої проблеми, ніж оця, тому що вона є першоджерелом усіх інших проблем. Нас позбавляють свободи волі звертати увагу на те, що хочемо, і жити, як ми самі хочемо, змінюється спосіб нашого спілкування, змінюється наша демократія, змінюється сама наша здатність спілкуватися і будувати відносини з тим, з ким хочемо. Це стосується кожного, тому що у мільйонів людей є у кишені телефон», – запевняє Харріс.

Читайте також: Вимкни негайно: як позбутися залежності від смартфона

Поділитися: