Важко бути генієм: як було працювати над біткойном з його творцем Сатоші Накамото

247
www.businessinsider.com
«Чолов’яга з піцою» Ласло Ханец про дивну і дуже таємничу поведінку Накамото

Імовірний творець біткойна Сатоши Накамото поводився дивно і дуже таємничо. Саме так роботу з ним описує крипторозробник Ласло Ханец, відомий як «чолов’яга з піцою».

биткоин
www.shutterstock.com

У 2010 році Ханец запропонував Накамото безкоштовну допомогу в розробці біткойна – йому теж було цікаво працювати над проектом. Крипторозробники почали співпрацювати онлайн – і, як згадує Ханец, він отримав сотні листів з «дивними» завданнями.

«Чолов’яга з піцою» розглядав роботу над проектом більше як хобі через наявність постійної роботи, але Накамото надсилав йому завдання як співробітнику з повним робочим днем, розповів Ханец.

«Накамото надсилав мені листи на кшталт «Гей, ти можеш виправити цю помилку?» Або «Ти можеш зробити це?», – пише Ханец.

Майнер, що купив піцу за 10 тис. біткойнов, через 8 років повторив замовлення

Хоча над проектом вони працювали разом, потайливість автора біткойна постійно дивувала Ханеца. Він часто уточнював деталі щодо коду криптовалюти поштою, але відповіді на свої запитання зазвичай отримував купою наприкінці тижня.

До того ж Накамото «ніколи не розповідав нічого особистого», здивований «чолов’яга з піцою».

Частенько Накамото поводився як справжній параноїк, можливо, через побоювання щодо злому програмного забезпечення. Накамото називав розроблення біткойна «прес-релізом», а Ханец допомагав йому працювати над «релізом».

Накамото зник з мережі у квітні 2011 року. І сьогодні, через сім років, його потайлива поведінка здається Ханецу цілком розумною: якби випуск біткойна зірвали, то зараз не було б про що говорити.

Гордість нації: венесуельську криптовалюту El Petro нагородили в Росії.

Екс-гендиректор великої криптобіржі більше не вірить у біткойн.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: