Вантажівки від Google наздоганяють Ілона Маска

179
thedetroitbureau.com
Alphabet готовий вивести безпілотні технології спочатку на ринок вантажоперевезень, а не для каршерінгу

Джон Крафчік, гендиректор Waymo, транспортного підрозділу корпорації Alphabet (Google), на конференції Bloomberg в Нью-Йорку зазначив, що є як мінімум два варіанти застосування безпілотних автомобілів та програмного забезпечення для транспортних систем.

«Каршерінг (спільне використання авто) в світі активно розвивається, – заявив він. – Крім того, це хороше рішення для транспортування партій товарів по автомагістралях».

Крафчік додав, що компанія розглядає моделі бізнесу в логістиці та доставці, однак не став розкривати планів на вантажоперевезення або транзит товарів (до речі, попит на робітників у транспортній галузі зростає). Раніше в Waymo підтвердили, що компанія вже тестує ПО і сенсори для безпілотного водіння на власній вантажівці.

На початку цього року підрозділ Google запустив пробний сервіс каршерінгу поблизу від Фенікса (Арізона), запросивши кілька сотень власників мінівенів стати учасниками вантажного аналога «Блаблакара» за допомогою мобільного додатку (Про вітчизняний стартап на ринку автоперевезень ми писали). Поки програма безкоштовна. На сьогодні у Waymo домовився тільки з одним автовиробником – Fiat Chrysler Automobiles NV.

Для залучення нових партнерів Крафчік приваблює автовиробників радикально новою моделлю бізнесу. Він переконаний, що компанії зможуть заробити більше, надаючи транспортні послуги протягом усього терміну служби автомобілів, а не за один раз при продажу авто і вантажівок.

Детройтські гіганти Ford Motor та General Motors вклали сотні мільйонів доларів у власні безпілотні технології та програми, тому до ідеї увійти в проект Waymo ставляться обережно. Втім, Крафчік не вважає, що автокомпанії противляться пропозиціям Waymo. На його думку, це схоже скоріше на практику Boeing і інших авіакомпаній, які наймають фахівців з реактивних двигунів. Вони не виробляють своїх двигунів, але власні інженери їх консультують. «Це допомагає їм бути розумними при покупці», – сказав він.

Укладуть чи в кінцевому підсумку автовиробники типу GM, Ford і Honda угоду з Waymo? «Це можливо», – переконаний Крафчік.

Нагадаємо, у жовтні власну електровантажівку планує презентувати Ілон Маск.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: