В Японії тепер можна попрощатися з покійним, не виходячи з машини

101
asahi.com
Експрес-вікно в ритуальному бюро в Уеді розраховане на пенсіонерів та людей з інвалідністю

У японському місті Уеда запрацювало ритуальне бюро з експрес-вікном. Клієнти контори Aishoden можуть попрощатися з близькою людиною за три хвилини, не виходячи з автомобіля.

Відвідувач під’їжджає до «вітрини» бюро, реєструється за допомогою планшета і виконує обов’язки, покладені на нього місцевою традицією: передає конверт з грошима для сім’ї небіжчика і кадить ладаном. У цей час інші учасники похорону спостерігають за ним на моніторі в траурному залі.

Незвичайний сервіс розрахований на людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями, яким важко бути присутніми на похоронах. Його запустила компанія Takehara Juken, що спеціалізується на переробці промислових відходів. Незабаром вона обладнає експрес-вікном ще чотири ритуальних контори в Японії.

Президент Takehara Juken Кендзі Такехара розповів Nikkei Asian Review, що до запуску послуги «деякі люди називали її зухвалістю, але тепер майже всі кажуть, що це прекрасна ідея». «Похорони мають реагувати на старіння суспільства», – додав бізнесмен.

Раніше ми писали, що в японські аграрії потроїли врожайність сої за допомогою світлодіодних ламп.

Нагадаємо також, що до Олімпіади-2020 в Японії планують запустити сервіс безпілотного електротаксі.

 

Джерело: Nikkei Asian Review
Поділитися: