В Україні з’явився Центр реагування на кіберзагрози

178
www.rnbo.gov.ua
У Держспецзв'язку відкрився новий відділ, який інформуватиме про початок і цілі атак хакерів

У структурі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) з’явився новий відділ – Центр реагування на кіберзагрози.

Співробітники центру моніторитимуть мережу на предмет появи вірусів і шкідливих програм. Це дасть змогу виявляти кіберзагрози на ранніх стадіях виникнення, а також оперативно локалізувати кібератаку.

Устаткування і технології, які є у розпорядженні кіберцентру, дають змогу навіть визначити, яку інфраструктуру (державну або приватну) атакують хакери.

Центр має стати технічною платформою взаємодії з питань кібербезпеки між Держспецзв’язку, Службою безпеки та Національною поліцією.

Кібербезпека в 2018: атаки через інсайдерів і таємний майнінг

Крім того, на базі нового відділу Держспецзв’язку створено навчальні підрозділи, які готуватимуть фахівців для СБУ і поліції.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов повідомив, що український кіберцентр співпрацюватиме з аналогічними центрами країн – членів НАТО. На думку Турчинова, за рахунок такого співробітництва Україна значно поліпшить якість реагування на кіберінциденти.

Секретар РНБО додав, що українські влада роздумує над створенням національних кібервійськ.

Як ми писали раніше, Міністерство оборони і Національна поліція України уклали меморандум про співпрацю з Microsoft.

А Центробанк Нідерландів наймає хакерів для посилення кібербезпеки.

 

Джерела: Інтерфакс-Україна, Українська правда
Поділитися: