В Україні запрацювала платформа для розвитку агроінновацій AGRITECH UNIT

272
autoline-eu.ie-main
Інноваційний парк UNIT.City створив майданчик для агрокомпаній з обміну досвідом

В інноваційному парку UNIT.City запрацювала платформа AGRITECH UNIT, створена для розвитку інновацій в агросекторі України і Східної Європи.

Наприкінці листопада в рамках AGRITECH UNIT за підтримки азійського венчурного фонду Forum Capital стартує міжнародний конкурс агростартапів AGRITECH Challenge. Переможець конкурсу отримає $10 тис. і можливість запустити пілотний проект в Азії.

«Мета конкурсу – відібрати перспективні ІТ-проекти, які допоможуть створити технологічно розвинений аграрний сектор, запропонують нові рішення для фермерів», – коментує один з організаторів конкурсу, директор програми аграрно-індустріального розвитку Українського інституту майбутнього Олексій Павленко.

Пункт управління: Як Forland заробляє на боротьбі з крадіжками

За оцінкою компанії InVenture, лише близько 10% українських агропідприємств впроваджують високі технології. Крім того, в Україні немає фондів, що спеціалізуються на інвестиціях в agritech-стартапи, а щорічний обсяг інвестицій в подібні українські проекти не перевищує $4 млн.

З іншого боку, за оцінкою асоціації AgTech Ukraine, в Україні налічується близько 70 агростартапів, які виготовляють спеціальні дрони, розробляють системи для автоуправління фермою, GPS-моніторингу, точного землеробства, сервіси для обробки даних. Більш того, деякі з них уже вийшли на зарубіжні ринки.

Варто зазначити, що інноваційні технології в агросекторі стають однією з найпривабливіших галузей для підприємців та інвесторів: за останні п’ять років світові інвестиції в agritech-стартапи виросли майже в десять разів і зараз перевищують $3 млрд на рік.

Як ми писали раніше, Європейський банк реконструкції і розвитку може виділити українському агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» кредит на €25 млн під будівництво у Вінницькій області біогазового заводу потужністю 10 МВт.

А найбільший зернотрейдер України корпорація «Нібулон» розраховує отримати від ЄБРР кредит у розмірі $40-$50 млн на розширення інфраструктури.

Поділитися: