В Україні стартував Pro Bono Club Ukraine

354
probono.org.ua
Програма безкоштовного наставництва від бізнесу – це можливість реально допомогти громадським ініціативам

В Україні стартувала програма Pro Bono Club Ukraine, за допомогою якої громадські організації та проекти, соціальні підприємці та некомерційні ініціативи тепер зможуть безкоштовно отримати професійні послуги або експертну допомогу від корпоративного сектора.

Про це в середу, 28 лютого, заявили ініціатори створення програми – Aspen-16, одеський меценат Єгор Гребенніков, центр соціальних ініціатив Impact Hub Odessa і програма MakeMeBetter. Українська ініціатива стала продовженням всесвітнього руху Pro Bono.

Директор міжнародної асоціації МБА вважає, що в Україні потрібно розвивати соціальне підприємництво

Концепція Рro bono (лат. Pro bono publico – для загального блага) – це безкоштовна професійна і експертна допомога, яка здійснюється для суспільного блага. Така допомога розповсюджена в Європі і США. Наприклад, через фонд Taproot Foundation професіонали інвестували свої знання і послуги в громадський сектор на суму $ 152,8 млн.

«Для компаній це перш за все можливість допомагати реально, своїми знаннями та експертизою, а не просто «віддавати добро на аутсорс», – пояснила засновниця програми MakeMeBetter і один з авторів ідеї клубу Анна Мазур.

Анна Мазур

«Для співробітників – це можливість спробувати щось нове, вчитися і розвиватися на практиці, а для компанії – шанс впровадити кращі практики. Це ще й можливість тестувати, напрацювати портфоліо для нових проектів і напрямів і здійснити при цьому соціально значущі проекти. Останнє стосується скоріше дрібних та середніх компаній або нових напрямків великих. Pro Bono може бути частиною програм корпоративної соціальної відповідальності – різниця в форматі. Найчастіше ми сприймаємо КСВ як «дати грошей», pro bono ж має на увазі безпосередню участь компанії та її співробітників, інвестиції знаннями, експертизою, реальним робочим часом», – додала Анна.

 

Кожен соціальний проект, до якого приєднується компанія або корпорація – це не тільки піар з розміщенням логотипів або спонсорство продукцією. Це яскрава історія, яка демонструє цінності компанії, і запам’ятовується значно краще, ніж рекламні постери, впевнені ініціатори.

Учасники клубу запрошують компанії та фахівців приєднуватися до всесвітнього руху Pro Bono і вже сьогодні підтримувати проекти, які вимагають поради.

Практичну допомогу pro bono вже надали аудиторська компанія Deloitte та юридична Baker McKenzie, а тренінгова компанія FAST отримала консультації в рамках програми.

Допомоги фахівців потребують ГО «Україна без сміття» (діючий сайт), пекарня Good Bread from Good People (маркетинг і просування), суспільний простір D•R•U•Z•I в Костянтинівці (стратегія просування), проект біологічної утилізації поліетилену (отримання дозволу на тести) та інші.

Врятувати не можна кинути: де ставимо кому?

Білл Гейтс віддав на благодійність $ 4,6 млрд

Поділитися: