В Україні пропонують запровадити податок на криптовалюту

275
coinspot.io
Ставка податку для юридичних осіб становить 18%, для фізичних – 5% від криптодоходу

Група депутатів України запропонувала надати криптовалюті правового статуса і ввести оподаткування на доходи від операцій в розмірі 5% для фізичних осіб та 18% для юридичних, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Законопроект № 9083 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні» зареєстрований у Верховній Раді 14 вересня.

Податок пропонують розраховувати з різниці від покупки і продажу криптовалюти. Сьогодні транзакції з обміну цифрової валюти не підпадають під оподаткування.

До кінця року блокчейн можуть впровадити в процес запису до дитячих садочків Києва

Автори законопроекту хочуть таким чином створити ефективний спосіб правового захисту власників криптовалюти в Україні, щоб підвищити роль держави в глобальному розвитку криптоіндустрії.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що невизначеність правового статусу віртуальних активів призводить до того, що особи, які володіють ними (криптовалютою та іншими токенами), фактично не мають ефективного способу захисту їхнього права власності, що позбавляє Україну можливості активно брати участь у розбудові нової індустрії на основі технології розподіленого реєстру (блокчейн).

У 2014 році 30% світового майнінгу було сконцентровано в Україні.

GHash.IO
blog.cex.io

Потім з вітчизняного ринку пішов майнінг-пул GHash.IO, який обробляв 51% всіх операцій, – через відсутність законодавчої бази і правового захисту.

У результаті національна частка в світовому майнінгу впала до 2-3%, наголосили автори законопроекту.

На їхню думку, українці, які сумарно володіють криптовалютою на суму 98,7 млрд грн, не можуть проводити IPO через відсутність легального статусу цифрової валюти.

Крім оподаткування, законодавці запропонували ввести такі терміни, як «віртуальні активи» і «майнінг».

Законопроект передбачає запровадження податку на криптовалюту з 1 січня 2024 року. Однак до цього моменту депутати запропонували тимчасово стягувати з підприємців мито в розмірі 5%.

За попередніми підрахунками, податок на криптовалюту принесе до державного бюджету мінімум 1,27 млрд грн на рік.

Безстрашні: третина багатіїв хочуть інвестувати в криптовалюту.

Прозорі вибори: у Швейцарії тестують систему електронного голосування на блокчейні.

Поділитися: