В ногу з часом: 5 digital-трендів наступного року

396
Shutterstock
Чому мобільна версія сайту – мастхев для кожного бізнесу, і який контент потрібно створювати

Інтернет переповнений інформацією. Людям важко робити вибір: що читати, дивитися, купувати. Увагу користувача отримати дедалі складніше, тому бренди щодня усе наполегливіше борються за нього. Виграє той, хто в тренді.

Спеціаліст із digital-комунікацій та інтернет-маркетингу Олена Деньга в просторі «Часопис» розповіла про головні digital-тренди 2018 року. K.Fund Media записав основні ідеї.

1

Мобайл

Відвідування сайтів з мобільних пристроїв досягли 50%. Не можна ігнорувати цього факту. Мати мобільну версію сайту стає обов’язковим. Її відсутність може погіршити позиції сайту в пошуковій видачі. Google вже заявив, що буде ставитися до сайтів без мобільної версії усе суворіше.

2

Багато відкритих даних

Протягом останніх двох-трьох років у Кремнієвій долині вважається, що Великі Дані (Big Data) – це практично друга нафта для компаній, сторонніх розробників, стартаперів, бізнесу. Багато компаній за роки свого існування накопичили величезну кількість даних про своїх клієнтів.

Креативний простір Часопис, фотограф Марк Чикивчук

Це дозволяє бізнесові покращувати свої послуги: ефективніше продавати та робити більш персоналізовані пропозиції.

Зростання уваги до великих та відкритих даних довело до того, що деякі компанії віддають свої дані стороннім розробникам, щоби вони робили на їх основі проекти.

3

Пасивне споживання контенту

Інформаційний ринок перенасичений, тому людям все більше подобається пасивно споживати контент – слухати подкасти, дивитися відео. За статистикою, YouTube став другою в світі пошуковою системою. Людям простіше подивитися там, наприклад, як щось зробити, аніж читати про це нудні статті. Також перевага пасивного споживання контенту в тому, що воно фонове – включаєш щось корисне та розважальне і можеш займатися своїми справами.

4

Контент-маркетинг

Google та Facebook намагаються більше розуміти користувачів: який контент краще дати саме вам. Саме контент – як візуальний, так і текстовий – буде давати розуміння: чи було цікаво користувачеві на сайті, чи вдалося його привабити й утримати.

Зараз навіть посилання починають грати меншу роль в просуванні

Вони поступаються наповненню сайту і тому, з яким контентом ваш бренд присутній в мережі. Google досить давно вміє робити контекстуальний аналіз, що дає йому розуміння, де ваш бренд згадували в негативному і позитивному ключі. Це також включається в чинники ранжирування вашого сайту.

5

Чат-боти

Facebook також використовує технологію контекстуального аналізу. Він не читає пости і повідомлення, а за допомогою штучного інтелекту та машинного навчання аналізує їх. Це дозволяє розробникам вдосконалювати чат-боти.

Згодом розробка чат-ботів стане доступна кожному. На сьогоднішній день розробити чат-бота коштує від 150 доларів в залежності від бази, яку ви хочете туди підтягнути. Що далі, то складніші речі можна буде створювати самостійно.

Боти шукають для кожного користувача те, що йому необхідно. Shutterstock

У цьому напрямкові будуть розвиватися галузеві програми. Наприклад, для таксі буде один алгоритм чат-ботів, для ресторанів – інший. Боти стануть соціальнішими. Вони навчаться розуміти конкретного користувача, щоб ще краще обслуговувати його запит.

Поділитися: