Епоха загальної діджіталізаціі диктує свої правила. Більшу частину життя сучасна людина проводить в мережі, і туди ж рано чи пізно починають «перебиратися» багато компаній. З’являється все більше пропозицій щодо навчання на програмі MBA дистанційно. Але чи може такий формат конкурувати із класичним офлайн і повністю замінити навчання в аудиторії?
K.Fund Media та Бізнес-школа МІМ розбиралися, чому навчання на МВА офлайн є більш бажаним
Основна перевага онлайн-навчання — це, безумовно, доступність
Далеко не кожен менеджер або власник бізнесу готовий покинути «операціонку», аби з головою зануритися в процес навчання, їздити на лекції, в тому числі до іншого міста або навіть регіону.
Однак, обираючи такий формат, слухач практично втрачає те, що багато хто вважає найбільш цінним у процесі навчання на програмах МВА: живе спілкування із представниками бізнес-спільноти, викладачами, обговорення кейсів та інша робота в аудиторії.
Мотивація
Далеко не кожен здатен мотивувати і дисциплінувати себе після багатогодинного робочого дня для вечірніх занять в онлайн-форматі. Найчастіше, під час дистанційного навчання домашні завдання залишаються невиконаними, а навички — невідточеними.
«Для управління бізнесом потрібні не тільки великі знання, а й вироблення механізму прийняття рішень. Такий механізм формується за допомогою декількох складових: досвіду, логіки прийняття рішень, інтуїції і зв’язків», – пояснює віце-президент Бізнес-школи МІМ, доцент кафедри бізнес-адміністрування, кандидат економічних наук Олексій Виноградов.
Робота із викладачами
Неодноразово випускники МІМ зізнавалися, що навчання в бізнес-школі дало їм поштовх до початку або розвитку власної справи. Однак це ще не всі плюси офлайн-навчання.
Нерідко викладачі стають наставниками і помічниками, консультують своїх студентів, адже навіть у найдосвідченіших з’являється безліч запитань.
Під час навчання дуже важливо мати підтримку компетентних і адекватних фахівців, розповіли випускники.
Нетворкінг
Нетворкінг – це мало не ключова частина навчання в бізнес-школах. Багато хто прагне вивчати МВА в першу чергу для того, щоби розширити мережу контактів і встановити довірчі відносини з потенційними бізнес-партнерами. Спільнота в бізнес-школі формує особливе розвиваюче середовище. Потрапити до нього – велика цінність. Повноцінний нетворкінг існує тільки під час офлайн-навчання.
«Живі» заняття в бізнес-школах припускають максимум командної роботи. Беручи активну участь в обговореннях і рішеннях кейсів, слухачі зав’язують нові корисні знайомства із представниками тих сфер діяльності, з якими вони ніколи не стикалися раніше.
«Дистанційна онлайнова складова може тільки підкріплювати офлайн-основу. Основна частина народжується в аудиторії, в рамках дискусій і «перехресного запилення» між представниками різних областей бізнесу – власниками різного життєвого досвіду», – пояснює Олексій Виноградов.