В Австралії дрон вперше врятував потопаючих

164
cdn-st1.rtr-vesti.ru
Безпілотник за дві хвилини доставив постраждалим рятувальний пліт

У четвер, 18 січня, в Австралії було зафіксовано перший в історії випадок порятунку потопаючих людей дроном.

На одному з пляжів штату Новий Південний Уельс на південному сході Австралії двоє підлітків вирішили поплавати, коли в океані вирували триметрові хвилі.

Однак вони не змогли самостійно вибратися на берег і стали кликати на допомогу, про що відпочивальники негайно повідомили рятувальну службу.

Зрештою рятувальники одразу запустили дрон, який за кілька хвилин доставив потопаючим рятувальний засіб.

«Я зміг запустити його, долетіти до потрібного місця і скинути контейнер з плотом за пару хвилин. У звичайний день нашим рятувальникам знадобилося б на кілька хвилин більше, щоб дістатися до постраждалих », – сказав Джей Шерідан, керівник рятувальної служби пляжу, де відбувся унікальний порятунок.

Під контролем: як українська команда створила систему управління безпілотниками

Врятовані підлітки зовсім не постраждали.

Берегова охорона в Австралії використовує дрони також для виявлення морських хижаків, через яких можуть постраждати плавці й відпочивальники.

Наприклад, завдяки своєму програмному забезпеченню безпілотники розпізнають у воді акул з точністю понад 90% (проти 16% у людського ока).

Як ми писали раніше, український інвестфонд CIG уклав договір про інвестиції з виробником дронів для обприскування врожаю Kray Technologies.

А в Японії створили дрон для боротьби з трудоголіками.

 

Джерело: AFP
Поділитися: